inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
9 obserwujących
261 notek
31k odsłon
  42   0

(202) Myśli władzy chadzają tylko sobie znanymi drogami


Do zadań (już nie obowiązkowych) samorządu województwa należy m.in. opracowanie, aktualizowanie i realizacja strategii wojewódzkiej w zakresie polityki społecznej będącej integralną częścią strategii rozwoju województwa obejmującej w szczególności programy: przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, pomocy społecznej (z powyższego należałoby wnosić, iż przeciwdziałanie wykluczeniu nie jest domeną pomocy społecznej), profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, współpracy z organizacjami pozarządowymi – po konsultacji z powiatami.

Jak z powyższego wynika na samorządach regionalnych nie ciąży obowiązek realizowania zadań pomocy społecznej związanych z profilaktyką wykluczenia społecznego, małymi szansami (na co?), Aliści do zadań samorządy województwa należy profilaktyka alkoholizmu, jakby ten był największym problemem społecznym.

W czas rozwijającego się kapitalizmu inwigilacyjnego zainteresowanego (dostrzegającego interes dający w przyszłości możliwie jak największą stopę zwrotu inwestycji) m.in. restrukturalizacją społeczną, w której osoba, społeczność, społecznego stawać się będzie coraz bardziej przedmiotem gry spekulantów finansowych i bankierów, koncernów farmaceutycznych i naftowych, tworzonych przez możnych tego świata „fundacji filantropijnych” i ośrodków analitycznych, wojskowych kompleksów przemysłowych, firm technologii cyfrowej oraz mass mediów będących w rękach korporacji, a przedmiot coraz bardziej tracić będzie wolę brania na siebie odpowiedzialności za problemy, które będą stawać przed ludzkością.

Myśli władzy i jej decyzje polityczne, jeśli ta zrozumie swoje miejsce w kapitalizmie inwigilacyjnym służyć będą Nowemu Ładowi. Będą mogły jak woda żłobić nowe kaniony służące pomnażaniu bogactwa korporacji, a człowiek i jego problemy będzie sprowadzany coraz szybciej do roli postpandemicznego niewolnika, z wyłączoną wolę bycia suwerennym, podmiotowym obywatelem.

Tekst napisany po lekturze tekstu: Kapitalizm inwigilacyjny, czyli Nowa Normalność albo ekspansja liberalizmu cyfrowego - blog wawel (salon24.pl)

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale