6 obserwujących
97 notek
67k odsłon
  385   0

Ja mówię, że to zbieg okoliczności, a Wy?

Mimo sezonu ogórkowego wiele się dziś dzieje – szwagierki, trybunały, TVNy – więc obawiam się, że pewna sprawa mogłaby ujść Państwa uwadze. A byłoby szkoda tym bardziej, że media z których zazwyczaj korzystają tutejsi bywalcy, informują o sprawie dbając o brak niektórych detali.


Tytułem wstępu dodam, że Salon24 to takie miejsce, gdzie mocno nadreprezentowani są ludzie niechętnie poprzestający na oficjalnych komunikatach, chętnie poddający je wątpliwość oraz niestroniący od snucia własnych hipotez. Przykładów jest bez liku – katastrofa smoleńska, niejasności odnośnie kontraktu na gaz podpisanego przez premiera Pawlaka, przyczyny opóźnień w budowie gazoportu, czy choćby ostatnio kwestia tego, czy aby na pewno Tusk samodzielnie podjął decyzję o powrocie do polskiej polityki.

Wiec teraz przedstawię pewien ciąg wydarzeń i spytam gości Salonu24 – czy jak ja też uważają, że nic złego się w tej sprawę nie dzieje. 

* * *

Na 13 lipca 2021 zostało wyznaczone składanie zeznań w sprawie o zniesławienie, jaką tygodnikowi “Nie” wytoczył marszalek Marek Kuchciński – chodzi oczywiście o głośny swego czasu artykuł “Nieletnia laska marszałkowska”. Zeznawać miał sam informator – były funkcjonariusz CBA, Wojciech Janik. 

Niestety pech chciał, że kilka godzin wcześniej ABW zatrzymała Wojciecha J. pod kilkoma zarzutami - m.in składania fałszywych zeznań oraz zdrady tajemnicy państwowej.

Na tę okazję potral wpolityce.pl publikuje tekst pt: “W końcu się doigrał. Prokuratura: Zatrzymany został były agent CBA, który miał fałszywie oskarżać M. Kuchcińskiego” W tekście pojawia się szereg zarzutów deazwuujących Wojciecha J. oskarżającego marszałka Marka Kuchcińskiego, w tym oficjalne stanowisko prokuratury. W odniesieniu do Wojciecha J pojawia się stawiające kropkę nad "i" określenie “zwykły krętacz”, ale autorzy nie uznali za istotną informacji o przesłuchaniu do którego miało dojść, ale nie doszło. 

Tego samego dnia sprawą zainteresowała się również “niezależna.pl”. W tekście pt.: “Cel: wyeliminować marszałka. Nowe fakty na temat "afery podkarpackiej”” padają między innymi takie ciężkie oskarzenia: “Próba usunięcia z życia publicznego byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego do złudzenia przypomina kłamliwą nagonkę na śp. Andrzeja Kerna – wicemarszałka z Porozumienia Centrum”. Tekst ten jednak musiał powstać przed artykułem w wpolityce, bo tym razem autorzy informują o planach przesłuchania Wojciecha J. 13 lipca oraz o tym, że Wojciech J. unika stawiania się na rozprawach pod różnymi pozorami. Tekst okazał się proroczy – Wojciech J. znowu do sądu nie dotarł.

Poseł lewicy Andrzej Rozenek na wieść o zatrzymaniu Wojciecha J. wysłał Tweeta o treści: “Miał dziś zeznawać. No to go zatrzymali. Mafia”. Panu Rozenkowi musiały puścić nerwy, bo o co mu chodzi? Niefartownie się złożyło i tyle. Przecież nikt nie sądzi, że w demokratycznym państwie zatrzymanie przez służby może mieć jakikolwiek polityczny kontekst.

I tu odwołuję się do wyczucia i znajomości rzeczy bywalców Salonu24 – to czysty zbieg okoliczności, czy może macie jakieś inne hipotezy?

Niezależna  Cel wyeliminowac marszałka

PAP  Były agent CBA, który oskarżał Marka Kuchcińskiego usłyszał zarzuty

wpolityce.pl  W końcu się doigrał?

Wyborcza  Były agent zatrzymany za ujawnienie tajemnicy państwowej

Rozenek  Mafia

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale