Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
8 obserwujących
271 notek
700k odsłon
108 odsłon

Zobacz! Czemu Jezus mówił o sobie Syn Człowieczy! - a dokładnie: "Syn Człowieka".

Logos to Pośrednik a nie Słowo...
Logos to Pośrednik a nie Słowo...
Wykop Skomentuj

Myślę, że Pan Jezus wskazywał w ten sposób na to, że każdy człowiek może w pewnych sytuacjach zachować się tak jak On czyli dobrze z punktu widzenia Boga, ale jest jeszcze coś co mogło to powodować a mianowicie taka teza, że upadły anioł - szatan - zarzucał Bogu a i zapewne samemu Jezusowi, który był Logosem czyli pośrednikiem w tworzeniu, jak wiemy bez Niego nic nie powstało co powstało - Tak się zaczyna Ewangelia Jana - zauważmy też ciekawą rzecz - tłumacze waszych Biblii oddają tam słowo Logos jako Słowo... I tak właśnie czytamy początek owej Janowej Ewangelii:

"Na początku było słowo a słowo było u Boga i bogiem było słowo i nic bez niego nie powstało co powstało...

Pojmujesz?

Słowo Logos tłumaczy się Wam na SŁOWO a w grece / Koine słowo brzmiało inaczej, o ile pamiętam było to słowo LOGAN./!/

Poprawnie zatem Jana 1:1 Powinno brzmieć na początku był... 

Bóg dokładnie znaczy władca, w Biblii Bóg nazywa ludzi bogami a Paweł w liście do Koryntian 4:4 nazywa szatana bogiem obecnego systemu, który zaślepia umysły... / Pomyśl czy nie są to słowa o TOBIE Czytelniku...

Dlatego i Jezus nazywany jest / i nim jest/ bogiem, z dużej litery słowo Bóg piszę, gdy chodzi o Ojca Pana Jezusa - Boga Jedynego - Jahwe lub Jehowa -  na nasz  język.

Ludzie z różnych denominacji religijnych od lat toczą spory o to czy Jezus jest bogiem czy też nie a sprawa jest taka prosta, jak to wyżej wyjaśniłem.

Wracajmy do Syna Człowieka, myślę, że Jezus tym samym broni siebie a może i swojego Ojca przed zarzutami o stworzenie ludzi wadliwymi... Takimi, którzy musieli pobłądzić, Jezus mówi o sobie "oto Syn Człowieka" ukazując, że jako człowiek postąpił dobrze i tak samo mógł postąpić równie jak Jezus doskonały - Adam...

Jezus z Nazaretu zaprawdę przybył jako człowiek na ziemię i zarazem był tym, który z woli Ojca uczynił i człowieka, On wie, że uczynił człowieka istotą doskonałą i swoim życiem pośród ludzi to udowodnił.

Naśladuj Go jak tylko potrafisz a na pewno nie będziesz tego żałował, On jedynie jest Drogą Prawdą i Życiem no i prawdziwym Logosem - Pośrednikiem - Jedynym do Jedynego Boga - Jahwe.

Zatem, póki macie jeszcze na to czas:

Allelujah! = Wysławiajcie Jahwe , wszak każdy kto wzywa Jego Imienia zbawiony będzie! - Joel 3:5

Zajrzyj i Tu! = Dlaczego Bóg dopuszcza zło, dlaczego Bóg pozwala by ludzie Cierpieli?!

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale