Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
9 obserwujących
300 notek
754k odsłony
267 odsłon

"Zanim Egipcjanie zaczęli budować piramidy" - No właśnie! No właśnie!!!

Wykop Skomentuj8

Na głównej zobaczyłem notkę - " Zanim Egipcjanie zaczęli budować piramidy " jest ona o tym z grubsza, że nie znamy historii "Polski" z przed "Chrztu Polski" a m.in odkrycia archeologiczne świadczą o tym, że coś tutaj u nas istniało przed Mieszkiem - / wiadomo, że musiało istnieć ! /

- za linkuję ją:

https://www.salon24.pl/u/zawisza-niebieski/1090067,zanim-egipcjanie-zaczeli-budowac-piramidy

-ale! Do czego ja nawiążę? - Otóż!

Czasami gdy z kimś rozmawiam mówię o czymś takim:

- Zobacz, Mojżesz jakieś 3.500 la temu siedzi na pustkowiu i spisuje pierwsze Księgi, które później wejdą w skład Biblii

/ Bible z greki to książeczki i właśnie z takich książeczek składa się Biblia - i od nich wzięła swoją nazwę, Stary Testament to 39 książeczek a Nowy Testament to 27 książeczek i one właśnie tworzą znaną nam "powszechnie" Biblię/ - Nie będę teraz pisał o tym jak uznawano ich kanoniczność czyli co ma wejść do Kanonu Biblii, ma być uznane za książeczkę natchnioną, której miejsce jest w owym Kanonie a tymsamym w Biblii/.

Zatem Mojżesz 3500 lat temu nie wie, że istnieją jakieś tam lądy, nie wie o ludach z Azji czy Ameryki Południowej a napisał on m.in o tym, że człowiek istnieje na ziemi nie dłużej jak...

- Mniej aniżeli także 3500 lat ! - Patrząc za dni życia Mojżesza, Tak wynika z chronologii, którą on spisał / Bóg spisał posługując się Mojżeszem, podobnie jak np dyrektor posługuje się sekretarką/.

I teraz zobacz - Przecież mogłaby teoretycznie istnieć w Chinach czy gdzie indziej jakaś dynastia czy dynastie, których historię mielibyśmy dzisiaj poświadczoną tak jak np poświadczona czasowo jest historia Polski, jakieś tam dokumenty, architektura itp rzeczy które określają JASNO czas trwania jakichś tam dynastii czy kraju i mogłoby PRZECIEŻ tak być, że w Chinach czy gdzieś tam indziej na świecie istniałyby dynastie mające 10.000 albo i 100.000 lat!

Prawda?

I Księgi Mojżesza okazałyby się co? NIENATCHNIONE...!

Jest to jeden z setek jeśli nie z tysięcy dowodów na to, że w Biblii znajdujemy prawdę a tym samym, że za nią stoi kto??

On sam mówi kim jest:

Jakieś 6800 razy! Czytamy to Imię w Biblii!  - Oczywiście w ORYGINALE Biblii. 

- Jahwe.

" Jahwe takie jest Imię moje" /!/   - Izajasz 42:8

albo:

"Objawiłem się Jakubowi Abrahamowi i Izakowi ale mojego Imienia Jahwe im nie wyjawiłem" /!/

Zerknij i tutaj! - https://www.salon24.pl/u/mojawiara-pl/795180,bog-ma-imie-jahwe-jehowa-to-imie-boze


Wracajmy do Egiptu - do notki - Zanim był Egipt - Autor opisuje ślady kultury jakie są znajdowane z czasów przed chrztem Polski i o jakich latach  mówi? A o jakich może mówić??


"Kujawy są wskazywane jako miejsce możliwego powstania lub pierwszego miejsca osiedlenia po przybyciu z Azji mutacji haplogrupy R1a-M417. Powstanie tej mutacji, metodami genetycznymi, szacuje się na ok. 4000 lat p.n.e."


A może TY znasz jakąś dynastię, dynastie, POTWIERDZONE! , KTÓRE ISTNIAŁY na ziemi dłużej aniżeli 7000 lat ???


Allelujah! = znaczy : WYSŁAWIAJCIE JAHWE! -


- Póki jeszcze możecie...

Póki jeszcze możesz!


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale