Eurowizja 2022. Polska Adele zachwyciła jurorów, wiemy już kto pojedzie do Turynu

źródło: Instagram
źródło: Instagram
W sobotę, 19 lutego, odbyła się krajowa preselekcja do Eurowizji. Wzięło w niej udział dziesięciu artystów z Polski. Jedną z nich była Ania Byrcyn, która mimo, że nie była faworytką jurorów – szybko zaskoczyła swoim profesjonalnym występem. Zwrócono także uwagę na jej duże podobieństwo do Adele, zarówno w głosie jak i z wyglądu.

Artystka, która podczas konkursu zaprezentowała swój utwór “Dokąd” zachwyciła wspaniałym, mocnym głosem oraz charyzmą. Publiczność w mediach społecznościowych okrzyknęła ją “polską Adele”.

Ania Byrcyn. Kim jest?

Ania Gąsienica-Byrcyn pochodzi z Zakopanego i należy do jednego z najstarszych podhalańskich rodów. Śpiew to jej pasja, którą rozwija od dziecka. Przed paroma laty dołączyła do ludowego zespołu, który koncertował w Polsce, a także w dalekiej Azji.

Zobacz też:

“The Voice of Poland” drzwiami do kariery?

Największą rozpoznawalność zyskała jako uczestniczka jedenastej edycji “The Voice of Poland”, w której wokalistka jako podopieczna Edyty Górniak, doszła do finału.

Byrcyn nie wygrała, jednak jurorzy przewidywali dla niej świetlaną przyszłość w branży muzycznej. Obecnie jest studentką na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz skupia się na rozwoju kariery. Parę miesięcy temu wydała singiel "Chowam się", a po nim utwór "Dokąd?", z którą ma nadzieję reprezentować Polskę na Eurowizji.

Pierwszym utworem, jakim wokalistka kiedykolwiek podzieliła się w sieci był cover Adele – “All I Ask”, z którą obecnie jest porównywana przez wielu Polaków.


Eurowizja 2022. Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę

Finał preselekcji do Eurowizji 2022 dobiegł końca. Reprezentantem Polski został Krystian Ochman z utworem “River”. 66. Konkurs Piosenki Eurowizja odbędzie się 10 i potrwa do 14 maja.

— Wychodzę z założenia, że moim zadaniem jest śpiewanie tam, gdzie ludzie będą chcieli mnie posłuchać. (...) Jestem przede wszystkim wokalistą, który chce śpiewać. Wystąpienie na scenie w Opolu było dla mnie ogromnym zaszczytem i nie ma to dla mnie znaczenia, jaka jest dzisiaj władza. Artysta powinien być ponad to, ponieważ dzięki muzyce pomagamy ludziom przetrwać te lepsze i gorsze czasy — mówił wokalista w wywiadzie z Onet Kultura.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura