Pearl Jam zaprosił na scenę krakowskie aktywistki. Pojawią się jako goście honorowi

Pearl Jam ze szlachetnym gestem. Zespół zaprosił na czwartkowy koncert, który odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie lokalnych aktywistów w ramach podziękowania za wsparcie niesione Ukrainie. (fot. Instagram/Pearl Jam)
Pearl Jam ze szlachetnym gestem. Zespół zaprosił na czwartkowy koncert, który odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie lokalnych aktywistów w ramach podziękowania za wsparcie niesione Ukrainie. (fot. Instagram/Pearl Jam)
W czwartek w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się koncert znanego rocowego zespołu Pearl Jam. Na scenie, jako goście specjalni, pojawią się aktywistki z inicjatyw Zupa dla Ukrainy, Fundacji "Kocham Dębniki" oraz Fundacji "Let's Help Together". W ten sposób muzycy pragną podziękować za okazywane uchodźcom wsparcie.

Polskie aktywistki zaproszone na scenę podczas koncertu Pearl Jam

— Zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni przez management zespołu jako organizacje, które mają ogromne znaczenie w niesieniu pomocy Ukrainie. Zespół poprosił o rekomendacje krakowskich organizacji, które mógłby takim zaproszeniem wyróżnić. Spośród zgłoszonych Pearl Jam wybrał trzy: "Fundację Kocham Dębniki" za danie dachu nad głową uchodźcom, "Zupę dla Ukrainy" za karmienie ich, a Fundację "Let`s Help Together" za pomoc psychoterapeutyczną — mówi Olga Lany z Fundacji "Kocham Dębniki".

Na koncert Pearl Jam zaproszono po dwie osoby z każdej organizacji. W trakcie koncertu będą one mogły nagłośnić swoje działania i zachęcić widzów do ich wsparcia. Zespół poprosił o przygotowanie informacji na temat krakowskich organizacji.

Działalność charytatywna Pearl Jam

Zespół od dłuższego czasu słynie m. in. ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną. Od niemal trzydziestu lat muzycy publicznie wspierali różne inicjatywy społeczne oraz grali koncerty charytatywne, z których dochody przeznaczano na rzecz fundacji.


RB

Czytaj dalej:

Iran wesprze Rosję w działaniach wojennych na Ukrainie. Przekaże jej potężną broń

"On chce zdetonować", "odsuńcie się". Nagrali moment, gdy szaleniec kładzie pocisk

BGK daje czas do 26 lipca. W grę wchodzi ogromne dofinansowanie

Awantura o turbinę do Nord Stream 1. KE umywa ręce, a Ukraina reaguje

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura