170 obserwujących
2199 notek
5156k odsłon
774 odsłony

Jeśli ten numer przejdzie to znaczy, że „Polak jest głupi”

Wykop Skomentuj35

PiS chce licencji na bezkarność. Ustawa jest już w Sejmie. Konsekwencją tej ustawy będzie to, że politycy, urzędnicy, a właściwie ktokolwiek (bo zakres podmiotowy nie jest tu określony), kto faktycznie lub choćby tylko pozornie będzie działać w celu ograniczenia pandemii, nie poniesie kary, choćby dopuścił się najcięższej zbrodni. To nie żart proszę Państwa.

Nasuwa się tedy logiczny wniosek.

Jeśli partii Jarosława Kaczyńskiego, chyba dla żartu noszącej nazwę „Prawo i Sprawiedliwość” uda się przepchnąć przez Sejm rzeczoną ustawę, - to jeszcze raz potwierdzi się smutna dziejowa prawda, że Polak walczący o wolność to bohater, natomiast polski obywatel to głupiec.

Mówicie Państwo, że znowu się czepiam i jątrzę?

W takim razie przypomnę Państwu, co na ten temat pisał Cyprian Kamil Norwid, cytuję:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.
Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...

(Z listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku)

Miłego dnia Państwu życzę,

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

UWAGA! UWAGA! Jest godzina 19.30. Nagle urwały się złośliwe wobec mnie komentarze pisowskich ortodoksów!

Stało się coś?

Ano właśnie stało się to, o czym już od dawna piszę. Co takiego? Zdawało się niezatapialna łajba pisowska nabrała dzisiaj wody. Ziobro i Gowin pokazali w sejmowym głosowaniu Kaczyńskiemu środkowy palec Lichockiej, a dotąd bezczelnie butny zmurszałek Terlecki z podkulonym ogonem zaskowyczał skamląc o zawieszeniu rozmów na temat rekonstrukcji rządu oraz umowy koalicyjnej, a także warknął grożąc przyśpieszonymi wyborami.

No i co? Mości Panowie: @Siumum Balala, @Peacemaker, @Kemir, @Lesnodorski, @fatamorgan, @rk1, @Sowiniec, @krzysztofjaw...et consortes! Przeprosicie za to jak mnie obrażaliście, gdy pisałem, że się wyznałem na Kaczyńskim i Zjednoczonej Prawicy? A także za to, że z zemsty za krytykę PiS-u atakowaliście po chamsku mojego śp. Ojca Akowca i moją córkę?

No to jak? Przeproście! W przeciwnym razie wyjdziecie na ...  - sami sobie dodajcie stosowny określnik.

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka