195 obserwujących
2568 notek
5722k odsłony
  2949   7

Klaudia Jachira dźwignią sukcesu partii Jarosława Kaczyńskiego

fot. Adam Jankowski
fot. Adam Jankowski

Motto: Satyra zbyt dosłowna traci wszystko, nawet jak jest z założenia słuszna

A teraz do rzeczy:

Zniesmaczony kaleczącą literacką wrażliwość pretensjonalną parafrazą Roty Marii Konopnickiej, którą przedwczoraj zaprezentowała w Sejmie posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira, - vide:

https://www.youtube.com/watch?v=B1sQhwFRQeM,

postanowiłem dziś rano wysłuchać w Radio TOK-FM anonsowanego wcześniej występu rzeczonej „poetki” w audycji pt. „Świat się śmieje ”.

I tak, oskubana z bodaj strzępów poczucia obciachu pani Klaudia, przez blisko godzinę, jak w "Ptasim Radio" Juliana Tuwima,  czykczyrikała, ćwierkała, świstała, kwiliła i pimpiliła…, - słowem pitoliła beż ładu i składu farmazony, przepraszam za mocne słowa, - zbliżone do  mogłoby się wydawać nieprzekraczalnej bariery debilnego absolutu, - więc śmiało postawię tezę, że w zbitce z panią Klaudią, sztandarowy ostatnio poseł PiS Marek Suski, - vide: https://m.salon24.pl/28023d1cc7dea311b4cb39beb5f6334e,860,0,0,0.jpg , - jawi się Einsteinem dzisiejszej polskiej polityki.

O polszczyźnie i walorach stylistycznych posłanki Jachiry nawet nie wspominam, bo się wstydzę.

Jak Państwo widzicie, dopóki pierwszą szablą opozycji będzie pani Klaudia, dopóty Jarosław Kaczyński może spać spokojnie do dziesiątej, albo nawet do południa.

Na koniec nie mogę sobie odmówić drobnej satysfakcji z przypomnienia, że, gdy za rządów Platformy Obywatelskiej napisałem ponad tysiąc notek krytycznych wobec partii Donalda Tuska, to salony mazowieckiej Warszawki i podwawelskiego Krakówka wydały na mnie środowiskowy wyrok śmierci obkładając mnie klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia.

I co?

Życie właśnie pokazuje jak na dłoni, ile jest warta opozycja w wydaniu Platformy Obywatelskiej!

Tak. Tak. PiS doszedł do władzy i nadal rządzi li tylko i wyłącznie dzięki kompletnie nieudacznej Platformie, którą ktoś chyba dla żartu nazwał "partią inteligencką".

Słonecznej niedzieli Państwu życzę,

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj113 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka