192 obserwujących
2721 notek
5922k odsłony
  1348   0

Uwaga AgroUnia! Macie szansę zmienić Polskę, ale chcą was wyautować!

Czemu PiS i PO ignorują AgroUnię?

Motto kabaretowe: https://www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0

A teraz do rzeczy.

Wczoraj AgroUnia Michała Kołodziejczaka rozpoczęła ogólnopolski protest rolników. Demonstranci wyjechali na drogi powiatowe hasłem: "Nie będziemy umierać w ciszy ". Rolnicy blokowali drogi w ok. 50 miejscach w całym kraju, w tym co najmniej siedmiu w woj. łódzkim. – „Mamy dość zamiatania naszych problemów pod dywan ”  - podkreślił lider AgroUnii Michał Kołodziejczak, więcej czytaj: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-02-09/lodzkie-utrudnienia-na-wielu-drogach-z-powodu-protestow-rolnikow-agrounii/ .

I co?

Zgodnie z przysłowiem o stole i nożycach, wczoraj Kołodziejczak uderzył w stół, więc dzisiaj premier Morawiecki natychmiast się zjawił na obradach sejmowej Komisji Rolnictwa, gdzie jak to ma zwyczaj czynić, - naobiecywał rolnikom gruszek na wierzbie próbując ich zbajerować, że wprowadzi możliwość dopłat do nawozów, że rządzący kłopoty rolników widzą,  że oni to rozumieją i nie chowają głowy w piasek, bo już  jakiś czas temu skierował wniosek do Komisji Europejskiej, aby jak najszybciej pozwoliła na dopłaty do nawozów, - więcej czytaj na Salonie24: https://www.salon24.pl/newsroom/1204353,premier-wydal-oswiadczenie-zapowiedzial-nowe-doplaty-dla-milionow-polakow .  

Słowem stary, oklepany numer: „Wicie. Rozumicie! ”, - jak miał zwyczaj picować Edward Gierek, który też bez opamiętania pożyczał pieniądze, tyle że długi Gierka umorzono, na co rząd Morawieckiego nie może liczyć.

Oczywiście pewności nie mam, ale na mój nos prezydent Duda poleciał na Zimową Olimpiadę między innymi po to, by załatwić gigantyczną pożyczkę dla Morawieckiego celem utrzymania PiS-u przy władzy za wszelką cenę, na zasadzie: „po nas choćby potop, - ale władzy nie oddamy ”.

W tej sytuacji, jako doświadczony stary wiarus, który przeżył wszystkie rządy od Bieruta poczynając, chciałbym młodemu Michałowi Kołodziejczakowi coś poradzić.

Panie Michale!

Jak Pan już chyba wie, zarówno PiS, jak Platforma Obywatelska, które to partie od lat wymieniają się władzą w systemie wahadłowym, - wydały na Pana wyrok śmierci politycznej obkładając Pana i Pańską AgroUnię klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia.

A zrobili to z tej przyczyny, że boją się jak ognia Waszej siły, gdyż zdali sobie sprawę z tego, iż jesteście partią młodych rolników, która może im zabrać sporą część elektoratu wiejskiego.

Boją się Was panicznie także dlatego, że się zorientowali, iż Pan znalazł kod językowy porozumiewania się z młodym pokoleniem Polaków, trafiając tym samym w gusta dzisiejszych „pięknych dwudziestoletnich”, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym, a także dotarło do nich, że Wasz przekaz narracyjny jest zgodny z formami komunikacji, jakie preferują młodzi lidzie, - której to umiejętności ludzie Kaczyńskiego i Terleckiego, a także Tuska i Schetyny nie posiadają, zaś młodzi Polacy mają ich już za, jak to nazywają, - jajogłowych „dziadersów”.

Dlatego Pan i Pańscy ludzie pod żadnym pozorem nie powinni się wdawać z nimi w jakiekolwiek dyskusje kontynuując samodzielnie Wasz słuszny protest.

Nasuwa się tedy pytanie, jak powinniście postępować?

Odpowiadam.

Mniej więcej tak, jak to zrobiła polska młodzież licealna i studencka w roku 2012 protestując przeciwko ustawie ACTA, - vide: https://m.salon24.pl/d034d1aebf36c9b8616bbd7537c94b51,860,0,0,0.jpg  .

Wtedy, młode pokolenie Polaków w przeciągu kilku godzin potrafiło się skrzyknąć w Internecie i mimo trzaskających mrozów wznieciło coś w rodzaju „powstania styczniowego Polski XXI wieku” w Polsce rządzonej wtedy przez jajogłowych mędrców Platformy Obywatelskiej. I co ważne, protestowali pokojowo i radośnie na szesnastostopniowym mrozie tak długo, aż rzucili na kolana Donalda Tuska, który musiał wycofać się rakiem.

Tak więc, nie dajcie sobie podstępnie odebrać tego, co już wywalczyliście, bowiem:

1.    W waszych protestach jesteście zadziwiająco wspaniali!!!
2.    Wznieciliście „powstanie chłopskie” Polski XXI wieku dające nadzieję na lepszą przyszłość dla polskich rolników.
3.    Wykazaliście ogromną odwagę, determinację, rozmach, siłę, potencjał chłopskiego rozumu oraz zadziwiającą zdolność organizacyjną i pomysłowość.
4.    Obnażyliście obłudę i zachowawczą postawę Premiera, a także niemotę klasy rządzącej w zrozumieniu potrzeb i bolączek polskiego rolnictwa.
5.    Pokazaliście, że jest szansa aby zmienić Polskę o 180 stopni, na co wielu straciło nadzieję.

Ale pamiętajcie, że grająca z Wami w bambuko ekipa rządowa dowodzona przez premiera nie bez przyczyn nazywanego "Pinokio", - będzie szukać wszelkich możliwych metod i sposobów, żeby Was wykolegować i usunąć z polskiej sceny politycznej. Na razie wielu Polaków im wierzy, ale jak będziecie walczyć o swoje uczciwie i konsekwentnie naród wcześniej, czy później stanie po Waszej stronie.

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka