191 obserwujących
2756 notek
6012k odsłon
  850   3

Co by było z nami dzisiaj, gdyby Polska nie była członkiem Unii Europejskiej?

1 sierpnia 2021. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przez Warszawę przemaszerowali narodowcy i pod pomnikiem Powstańców zdjęli flagę UE
1 sierpnia 2021. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przez Warszawę przemaszerowali narodowcy i pod pomnikiem Powstańców zdjęli flagę UE
Czas się opamiętać!

                        Motto: https://www.youtube.com/watch?v=3nlM3N6AuTg

Pytacie Państwo, dlaczego o to pytam?

W takim razie najpierw coś Państwu przypomnę.

Otóż, 1 sierpnia 2021, w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Warszawie odbył się zorganizowany przez Narodowców Marsz Powstania Warszawskiego, w czasie którego zbezczeszczono flagi Unii Europejskiej w imię hasła "tu jest Polska".

Gdy tylko umilkły syreny, a wiatr rozwiał czerwony dym z odpalonych rac, z Ronda Dmowskiego tuż po godz. 17 wyruszył X Marsz Powstania Warszawskiego. "Polska - po Bogu pierwsza " - taki napis widniał na transparencie otwierającym marsz. Trasa biegła Alejami Jerozolimskimi do ronda de Gaulle’a, a potem Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem do ulicy Miodowej i placu Krasińskich.

Tłum z biało-czerwonymi opaskami i flagami skandujący patriotyczne hasła "Cześć i Chwała Bohaterom ", "Bóg, Honor i Ojczyzna " oraz "63 dni chwały, Pamiętamy ", a gdy marsz skręcił w Nowy Świat, wywołał spore zainteresowanie. Turyści robili zdjęcia i nagrywali filmy, część warszawiaków spontanicznie przyłączyła się do marszu.

Maszerujących ochraniała policja. W tłumie można było dostrzec seniorów oraz rodziny z dziećmi.

Po godzinie 18 marsz dotarł na plac Krasińskich, gdzie pod pomnikiem Powstania Warszawskiego stała grupka osób z białymi kwiatami, sympatyzująca z ruchem Obywateli RP i Strajkiem Kobiet. Służby porządkowe marszu natychmiast odgrodziły ich wysokimi płachtami.

Wtedy organizatorzy marszu Powstania Warszawskiego ostentacyjnie zdjęli ze stojaków przy pomniku flagi Unii Europejskiej i zastąpili je flagami polskimi.

Takie działanie spotkało się z entuzjastycznym odzewem uczestników marszu Narodowców. Służby nie reagowały.

Następnego dnia opublikowałem na Salonie24 krótką notkę pt. „Czerne chmury się nad Polską zbierają ”, - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1155121,czarne-chmury-sie-nad-polska-zbieraja , w której napisałem tylko jedno zdanie, cytuję:

„Wczoraj po ulicach Warszawy rozsnuła się stymulowana przez partię Jarosława Kaczyńskiego realna wizja polexitu, jak nie gorzej…”

Resztę, sami już sobie Państwo opowiedzcie.

I tylko nie mówcie, zwracam się do pisowskich ortodoksów, - że znów jątrzę, bo nienawidzę PiS-u, a Terlecki, który w dniu napaści kremlowskiego bandyty na Ukrainę powiedział, że: „"Putin z twarzą wycofał się z kryzysu, który sam wywołał ", - to moja obsesja.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Już po pierwszej serii komentarzy muszę zapytać pisowskich ortodoksów:

Powiedzcie, - tylko szczerze.

Po co przychodzicie na mój blog?

Trwa ukraińska pieta, Ruscy bandyci zabijają bezbronne ukraińskie kobiety i dzieci.

A Wy wchodzicie na mój blog li tylko i wyłącznie po to żeby się zemścić, że ośmielam się krytykować Wasz ukochany PiS.

Plujecie, próbujecie szczuć, dokuczać, ubliżać, obrażać, insynuować, pomawiać...

Tacy z Was za przeproszeniem "patrioci" i "katolicy".

Źle to wróży dla Polski na przyszłość!

Post Post Scriptum

Po kilku godzinach, jak już wypadła z listy nowych notek, Admini zdecydowali się jednak niniejszą notkę otagować, ale wrzucili ją do kategorii tematycznej [ROZMAITOŚCI - OSOBISTE], gdzie prawie nikt nie zagląda.

I tak, nadal trwa nasza zabawa w kotka i myszkę.

Lecz, po prawdzie zaczyna mnie to już bawić. Są przecież różne formy rozrywki.

Zobacz galerię zdjęć:

Flaga UE na schodach Pomnika Powstania Warszawskiego / Screen TT Krzysztof Krukowka
Flaga UE na schodach Pomnika Powstania Warszawskiego / Screen TT Krzysztof Krukowka
Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości