192 obserwujących
2751 notek
6009k odsłon
  1921   1

Czarne chmury się nad Polską zbierają!

Kacper Sulowski, Marta Woźniak, Wojciech Podgórski 1 sierpnia 2021
Kacper Sulowski, Marta Woźniak, Wojciech Podgórski 1 sierpnia 2021

Portal internetowy Salon24 – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1155016,marsze-w-rocznice-powstania-warszawskiego-narodowcy-zdjeli-flage-ue-bo-tu-jest-polska informuje:

Marsz Powstania Warszawskiego. Narodowcy wyrzucili flagi UE, bo "tu jest Polska"…

Mój komentarz:

Wczoraj po ulicach Warszawy rozsnuła się stymulowana przez partię Jarosława Kaczyńskiego realna wizja polexitu, jak nie gorzej.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Nie chcąc w jakikolwiek sposób wpływać na dyskusję, tym razem na komentarze Internautów nie będę odpowiadał.

Post Post Scriptum

@ALL

Notka wisi już kilkanaście godzin i dodano zaledwie 14 komentarzy, więc jeszcze raz potwierdzają się słowa Cypriana Kamila Norwida napisane 14 listopada 1862 roku, cytuję:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.

Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”

(Z listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku)

Źle to wróży dla Polski. Bardzo źle!
Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura