194 obserwujących
2921 notek
6163k odsłony
  482   0

Dedykowane pisowcom szydzącym, że moje prognozy polityczne były funta kłaków warte

Samotność długodystansowca
Samotność długodystansowca
PiS się stacza!

Ilustracja muzyczna: https://www.youtube.com/watch?v=dMoXy1gHd1A (złowróżbna ludowa piosenka niosąca się od kilku godzin coraz dalej i głośniej po Polsce, od Bałtyku po Tatry, od miasta do miasta, od wsi do wsi)

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Radio ZET WIADOMIŚCI, - vide: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Kaczynski-sie-zalamie-Takiego-miazdzacego-dla-PiS-sondazu-nie-bylo-od-dawna informuje:

Kaczyński się załamie? Takiego miażdżącego dla PiS sondażu nie było od dawna.
Rośnie poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, która w najnowszym sondażu Kantar Public notuje 31 proc. poparcia i aż o 3 punkty procentowe wyprzedza PiS. Głos na rządzącą od 7 lat formację Jarosława Kaczyńskiego deklaruje dziś 28 proc. badanych. W Sejmie znaleźliby się przedstawiciele jeszcze trzech ugrupowań. Takiego sondażu nie było od lipca. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższym czasie, to nie PiS (jak w większości dotychczasowych zestawień), a Koalicja Obywatelska uzyskałaby najlepszy rezultat. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public, ugrupowanie, którego liderem jest Donald Tusk, cieszy się poparciem 31 proc. ankietowanych, co stanowi wzrost o 4 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. PiS traci do KO 3 pkt proc., bo wskutek spadku poparcia o 1 pkt proc. dziś głos na Jarosława Kaczyńskiego i jego koalicjantów deklaruje 28 proc. respondentów. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10 proc. (2 pkt proc. więcej). W Sejmie znaleźliby się również przedstawiciele Lewicy (7 proc. - wynik bez zmian) oraz Konfederacji (5 proc. - spadek o 1 pkt proc.). Progu wyborczego nie przekraczają: PSL (4 proc.), Kukiz'15 i AGROunia (po 1 proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina...
"

Mój komentarz:

Zachodzi pisowskie słoneczko za las kalinowy, - patrz: ilustracja muzyczna.

Kończę, bo zaraz biegnę do całonocnego po flaszkę.

Zaś, jeśli ktoś sądzi, że dzisiejszą notkę napisałem dlatego, że jestem mściwy i złośliwy uprzejmie informuję, iż ta notka jest moją blogerską reakcją na wczorajsze słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w Przemyślu znowu przez kilka minut, obrażał i upokarzał Polaków dzieląc ich na "ułomnych" i "rozsądnych", cytuję za Jarosławem Kaczyńskim:

Dzisiaj przecież wiadomo, że Tusk zawsze był wrogiem Putina. No tak! Państwo się śmieją, ale znaczna część społeczeństwa, tak, powiedzmy sobie, ta nie do końca rozgarnięta, w to wierzy. Można być bardziej lub mniej ułomnym. My chcemy, żeby ci, co rządzą, byli tymi mniej ułomnymi. A wydaje nam się, może to jest moja nieskromność, nie mówię o sobie, tylko o innych, że ci, którzy rządzą z tej naszej strony, są dużo mniej ułomni niż tamci. Ci mniej ułomni, ci lepsi po prostu, uczciwsi, sprawniejsi wygrają ”.

Słowem po raz któryś już raz z rzędu Jarosław Kaczyński powiedział, że Polacy sympatyzujący z PiS są lepszymi Polakami od gorszej reszty.

Przypominam Państwu także, iż podobne, obraźliwe słowa prezesa PiS padły na innych spotkaniach, np. w Kraśniku, gdzie Jarosław Kaczyński powiedział, cytuję:

Tylko ktoś, kto jest kompletnym idiotą, może uwierzyć, że w Polsce jest dyktatura…”.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj97 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale