echo24 echo24
3072
BLOG

List do naczelnego bęcwała Rzeczpospolitej

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 66
Uczciwi Polacy muszą się wstydzić za prowokatora z premedytacją dzielącego nasze społeczeństwo!

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1383876,obrzydliwy-rasistowski-sciek-burza-o-spot-pis-z-imigrantami-i-tuskiem , w notce zatytułowanej „Obrzydliwy rasistowski ściek”. Burza o spot PiS z imigrantami i Tuskiem ” informuje:

Rano Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w mediach społecznościowych spot, w którym krytykuje rząd Donalda Tuska za politykę migracyjną. Filmik opatrzono nagłówkiem "Czemu się nie uśmiechacie?" Sposób w jaki przedstawiono osoby o ciemnym kolorze skóry oburzył polityków, publicystów, a także obywateli, którzy piszą, że to rasizm i szczucie. Politycy partii Razem złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez PiS. Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych PiS widać m.in. osoby o ciemnym kolorze skóry; ich oczy zasłonięto czarnymi paskami. Widzimy też sceny z m. in. z Białegostoku, Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego czy Białowieży ukazujących agresywnych mężczyzn. W spocie słychać także fragmenty wypowiedzi premiera Donalda Tuska, mówiącego że "Polska będzie beneficjentem paktu migracyjnego" oraz "Nie będziemy za nic płacić i nie będziemy musieli przyjmować migrantów z innych kierunków. W polskich domach będzie lepiej". Następnie słychać pytanie lektora: "Czemu się nie uśmiechacie?"…

Oto ten haniebny spot:

https://www.youtube.com/watch?v=5Io7ew1CpWY&list=PLg57movjEf3gi_oG6PDDJGkMLYEViSCC-&index=1 

Mój komentarz:

Możemy się tylko domyślać, kto jest pomysłodawcą tego spotu. Piszę tedy bezosobowo.

Posłuchaj odczłowieczony i wynaturzony bęcwale, - wyzuty z elementarnego poczucia przyzwoitości.

Upokorzenie wpisuje się często w system władzy, w proces jej sprawowania przez jednych ludzi nad drugimi. Upokorzenie przez jednostkę lub grupę wiąże się z poczuciem bezsilności i niemocy ofiar. Pojawia się w sytuacji lekceważenia, wyśmiewania, czy pogardzania, a zatem dyskredytacji jakiejś osoby, lub grupy osób, którym to działaniom osoby te nie mają możliwości się przeciwstawić i przed nimi obronić.

Ale mimo tego, że 15 października 2023 utraciłeś bęcwale władzę, nadal szczujesz i upokarzasz słabych i Bogu ducha winnych ludzi.

Czy ty bęcwale nie widzisz, że upokorzyłeś nie tylko imigrantów, lecz także Polaków, którzy się za ten rasistowski spot muszą wstydzić? Czy ty bęcwale nie zdajesz sobie sprawy, że plugawisz wielowiekowy dorobek kulturowy Rzeczpospolitej? Czy bęcwale nie rozumiesz, że ośmieszasz naszą Ojczyznę w oczach narodów cywilizowanych. Czy wiesz bęcwale, że ci imigranci to tacy sami ludzie, jak ty bęcwale? Czy ty bęcwale wiesz, co to lęk przed śmiercią głodową małych dzieci i ich matek? Czy nie rozumiesz bęcwale do czego taka kapania nienawiści może doprowadzić? Czy chcesz, żeby krew się polała? Czy nie widzisz, że działasz po myśli Putina?

Pytam cię bęcwale, jako Polak, praworządny obywatel i ojciec. Bez żadnych podtekstów politycznych. I zapewniam cię bęcwale, że zbyt łagodnie nazywam to draństwo jakiego się dopuściłeś. Więc usiądź bęcwale przed lustrem i choć przez chwilę się zastanów się nad tym, co żeś wymyślił. I przeproś bęcwale tych imigrantów, a także Polaków, - bo w przeciwnym razie piekło cię łobuzie pochłonie!

Wymyślając ten spot, postąpiłeś bęcwale obmierźle i po chamsku, a ja, w całym moim długim życiu nie widziałem tak nienawistnego hejtu w wykonaniu polskiego polityka. Więc jako emerytowany nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa, chciałem cię bęcwale zapytać:

                                                                          "Jak ci bęcwale nie wstyd?".

Tak. Tak. Jesteś bęcwale antychrystem zasługującym na najwyższą pogardę, a twoja partia jest intelektualnie odstręczającą i antyestetyczną, - rasistowską organizacją bojówkarską. I ciesz się, że ci oszczędzę analogii historycznych.  

Krzysztof Pasierbiewicz (palący się ze wstydu za PiS obywatel RP)

Najtrafniejszy komentarz:

@skamander [18 czerwca 2024, 23:37] 

Panie Krzysztofie, to pisowskie „dzieło” w sam raz pokazuje z jakimi ludźmi mamy do czynienia. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby ci ludzie dalej rządzili. Ten filmik przypomina najgorszą propagandę z lat trzydziestych ubiegłego wieku w Niemczech i bolszewickiej Rosji. Tylko tamte reżimy nie chwaliły się przywiązaniem do Boga i swojej wiary. Ci obecni Boga mają na ustach, a zachowują się jak najgorsi propagandyści rodem z piekła. Do czego ci ludzie chcą doprowadzić swoich wyznawców, do jakiegoś amoku? Teraz na ulicach będą bić lub zabijać tylko za to, że ktoś ma inny kolor skóry? Ten filmik to szaleństwo ludzi oderwanych od koryt i obawiających się karnej i politycznej odpowiedzialności za te wszystkie przekręty, które wychodzą na światło dzienne każdego dnia. A ranne zwierzę jest niebezpieczne i widać, jak zachowują się politycy Zjednoczonej Prawicy i do jakich świństw są zdolni ci niby PRAWI I SPRAWIEDLIWI.

Ci ludzie, mimo tego, że zapewniają przywiązanie do wiary i Boga, tego Boga nie uznają. To tylko wywieszka na ich plugawych gębach. Jak człowiek wierzący może nie miłować brata swego, który ma inny kolor skóry? Przecież na tym przykazaniu jest faktycznie zbudowane chrześcijaństwo. Ale widocznie wiara jest tylko dla mas – dla wybranych propagandystów ze Zjednoczonej Prawicy jest to jedno z narzędzi, by tacy pokroju pana Żywicy mogli ich za to chwalić. Tylko ludzie bez żadnych zasad mogli spreparować takie nacjonalistyczne straszydło i za to należy się kara, ale przecież sam o. Rydzyk zapytał czarnoskórego księdza, dlaczego się nie myje? A pan Kaczyński łączył uchodźców z plagą chorób i różnego rodzaju pasożytów. I właśnie dlatego dzisiaj mamy taki rasistowski filmik, który normalnych ludzi szokuje - a durniów bawi. 

UWAGA!

Uprzejmie proszę Gości mojego blogu o trzymanie się przekazu notek i niesprowadzanie dyskusji na tematy oboczne. Zastrzegam sobie także prawo do okresowego blokowania autorów komentarzy hejterskich, obelżywych, insynuacyjnych, pomawiających i niedorzecznych. Informuję również, że pretensjonalnie infantylne komentarze autorstwa mściwych miłośników partii Jarosława Kaczyńskiego usiłujących się na mnie odegrać za krytykę PiS, - będę konsekwentnie usuwał, bez podania przyczyn.


echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka