Blog
Salonowcy
echo24
echo24 dr Krzysztof Pasierbiewicz
147 obserwujących 1500 notek 3049685 odsłon
echo24, 13 września 2017 r.

Rany Boskie! Panie Prezesie! Kogo Pan wysłał do Prezydenta?!

2981 121 2 A A A


Jak podaje portal „TVN24 FAKTY” – vide: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-zaczyna-konsultacje-ustaw-sadowniczych-o-krs-i-sn,772267.html, „W Pałacu Prezydenckim trwają konsultacje w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Spotkanie prezydenta z delegacją PiS rozpoczęło się około godziny 13.30. Do Pałacu Prezydenckiego przyjechali: szef klubu PiS Ryszard Terlecki, Beata Mazurek, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz i poseł Arkadiusz Mularczyk…”, koniec cytatu.

Z całym szacunkiem Panie Prezesie, ale dla mnie skład tej delegacji to znak, że chyba Pan chciał sobie zakpić (pytanie dlaczego?) z powagi urzędu Prezydenta RP i pana Andrzeja Dudy osobiście.

I proszę się nie dziwić, jak teraz opozycja będzie trąbić na cztery strony świata, że te konsultacje PIS-u z prezydentem to ustawka.

A na koniec jeszcze jedno Pytanie. Czy Pan Prezes byłby uprzejmy przytoczyć choćby jedną dorzecznie merytoryczną wypowiedź posła profesora Terleckiego w ostatnich miesiącach? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

I jeszcze chciałbym przypomnieć, co pisałem w notce pt. "Panie Prezesie! PIS trzeba odmłodzić, bo będzie masakra!" - cytuję:

I tu słowo do Jarosława Kaczyńskiego. Szanowny Panie Prezesie. W ostatnich dniach stało się coś bardzo poważnego. Młodzi, mam nadzieję nie wszyscy, odwrócili się od Pańskiej partii i protestują z własnej woli. A mówiąc konkretniej otaczający Pana dwór, co tu dużo ukrywać zramolałych matuzali, oszołomiony przewagą sejmową zaczął się tak zachowywać, że odstręczył od PIS-u polską młodzież, przed czym tyle razy przestrzegałem. A wie Pan, dlaczego młodzi się tak wkurzyli? Bynajmniej nie z powodów politycznych, bo oni politykę w nosie mają. Oni się wściekli, bo trywializując widzieli te śmichy chichy i wzajemne poszturchiwanie pana Terleckiego i pani Mazurek w trakcie przemówień opozycji w Sejmie. A Pan na to nie reagował i sam się momentami, jak na Pańską pozycję niepoważnie zachowywał. A trzeba było siedzieć z kamienną twarzą i pozwolić panom Budce, Petru i Schetynie samym się kompromitować. A tak, wasze śmichy chichy TVN24 od kilku dni pokazuje co pół godziny w cyklu całodobowym.

No i mleko się rozlało. Sprawa jest poważniejsza niż się może zdawać. Bo Wy macie władzę, ale młodzi mają smartfony, przez które się mogą w każdej chwili skrzyknąć w kilka minut. Co zatem robić? Jeśli jeszcze nie jest za późno, PIS musi się teraz publicznie otworzyć na ludzi młodych i przemówić do nich językiem, jaki oni rozumieją, czyli tak jak Kukiz w czasie ostatnich wyborów zwrócić się do nich w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmieniając kody komunikowania się z ludźmi tak, żeby trafić w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. Bez martyrologicznego patosu, trucia, marudzenia, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, a jak trzeba to ostro i siarczyście. Może niech pan Mateusz Morawiecki do nich przemówi w jakimś orędziu? A zanim Pan dokona rekonstrukcji rządu, co jest konieczne, póki co w pierwszych rzędach ław sejmowych niech Pan posadzi obok siebie pisowską młodzieżówkę, zaś panią Mazurek z panem Terleckim proszę usadzić w ostatnim rzędzie, najlepiej za parawanem...", koniec cytatu.

A tu cała notka - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/795976,panie-prezesie-pis-trzeba-odmlodzic-bo-bedzie-masakraOpublikowano: 13.09.2017 17:34. Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 19:53.
Autor: echo24
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @remar03   "Jaka telewizja, taki sukces...."   --------------------   Chciałbym móc Panu...
  • @lenab   A jak Pan myśli? Po co ja napisałem tę notkę?
  • @Kubuś Puchatek   Uprzejmie proszę o trzymanie się tematu notki. Więcej ostrzeżeń nie...

Tematy w dziale Polityka