168 obserwujących
2037 notek
4879k odsłon
3153 odsłony

Księże Metropolito Królewskiego Miasta! Straszeniem „tęczową zarazą” z młodymi nie wygrasz

Wczorajszy protest pod oknem papieskim
Wczorajszy protest pod oknem papieskim
Wykop Skomentuj301

Podkład muzyczny – vide: https://www.youtube.com/watch?v=LOZuxwVk7TU 

Portal internetowy KRK NEWS. PL – vide: https://krknews.pl/teczowe-flagi-ksiadz-z-rozancem-i-wielka-klotnia-co-wydarzylo-sie-pod-oknem-papieskim/ informuje i stawia pytanie:

Tęczowe flagi, ksiądz z różańcem i wielka kłótnia! Co wydarzyło się pod oknem papieskim?! Zwolennicy edukacji seksualnej zorganizowali taneczny protest przy siedzibie abpa Marka Jędraszewskiego (w 41 rocznicę wyboru Naszego Papieża). Podczas wydarzenia doszło do incydentu z księdzem, który publicznie odmawiał „Ojcze Nasz” i kłócił się z jedną z uczestniczek manifestacji. Powiewały tęczowe flagi, a tęczowi aktywiści tańczyli i śpiewali hit Britney Spears – „Toxic” pod oknem papieskim. Czy to wymowna wiadomość dla głowy krakowskiego Kościoła?!..

Mój komentarz:

Zanim przejdę do rzeczy, obejrzyjcie Państwo proszę uważnie do końca (niecałe 5 minut) relację filmową ze spotkania wadowickiej młodzieży z polskim papieżem Karolem Wojtyłą i prymasem tysiąclecia Stefanem Wyszyńskim – vide:

https://www.youtube.com/watch?v=he0Bt00_RLA 

Oglądając film zwróćcie Państwo uwagę na wpatrzone w swoich duszpasterzy radośnie uśmiechnięte twarze Polaków zjednoczonych miłością do siebie i Boga. Polaków stanowiących naród zwarty i niepodzielony mimo trwającej wtedy politycznej zawieruchy. Zwróćcie Państwo także uwagę na pogodę ducha papieża i prymasa, na ich ciepłe i dobrodusznie twarze, a także na sposób ich porozumiewania się z młodymi ludźmi, - a przekonacie się, iż ci najwięksi dostojnicy w historii współczesnego polskiego Kościoła Katolickiego perfekcyjnie wyczuwali kody komunikowania się z ludźmi młodego pokolenia przy użyciu werbalnego przekazu zgodnego z formami komunikacji, jakie to pokolenie preferuje. Że mimo powagi piastowanych przez nich urzędów nie zatracili pogody ducha i poczucia humoru, a papież Wojtyła nie wstydził się zaśpiewać z młodymi łapiącej za serce pieśni „Góralu, czy ci nie żal”, zaś prymas Wyszyński nie bał się w tak doniosłej chwili zażartować, cytuję: „Ojcze Święty! Dziękuję ci, żeś tak rozruszał młodzież, iż sam widziałeś, że gdy prosiłem tę młodzież ażeby przestała, - nie posłuchała mnie”. 

Słowem papież i prymas okazali wówczas młodym Polakom drzemiący w nich ocean dobroduszności dając tym samym świadectwo ich porywającej charyzmy, przyjaznego ludziom sposobu bycia i magnetycznej osobowości, która pozytywnie wpływa na młodzież, poprawia jej samopoczucie, poszerza wyobraźnię, a co najważniejsze budzi w młodych ludziach ochotę do życia i działania w imię Ojca i Ducha Świętego.

A teraz wracam do wczorajszych wydarzeń pod oknem papieskim w Krakowie.

Jak Państwo myślicie? Dlaczego ci młodzi ludzie przyszli pod to okno z tęczowymi flagami?

Otóż stało się tak z tej przyczyny, że zawzięty, chmurny i nieprzejednany abp Jędraszewski strasząc młodych Polaków „tęczową zarazą” postępuje w sposób będący zaprzeczeniem narracji Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego, która przyciągała  młodych Polaków do Kościoła.

I nie mam cienia wątpliwości, że, - jeśli krakowski metropolita się w porę nie zreflektuje, iż kroczy złą drogą, to wcześniej, bądź później znakomita większość młodego pokolenia Polek i Polaków odwróci się od Kościoła, a nasze katolickie świątynie bezpowrotnie opustoszeją. 

Dlaczego?

Bo, po pierwsze, - młodzi ludzie są buntowniczo przekorni i instynktownie odrzucają narrację wspartą o kodeks wszechobecnych nakazów, zakazów, kar oraz restrykcji; zaś po drugie, - współcześni polscy „piękni dwudziestoletni”, - kostyczną i bezkompromisowo nietolerancyjną postawę walczącego z zarazą LGBT abpa Jędraszewskiego odbierają, jako zamach na ich wolność i chęć ułożenia sobie życia po swojemu. 

I przestrzegam, że, jeśli abp Jędraszewski nie zmieni narracji to wcale się nie zdziwię, jak na ulice polskich miast i miasteczek wyjdą setki tysięcy młodych ludzi, - podobnie jak było w styczniu 2012, gdy młodzież protestująca pokojowo przeciw ustawie ACTA rzuciła rząd Donalda Tuska na kolana.

--------------------------

UWAGA! Na 250 dodanych do tej pory komentarzy nikt się nie odniósł merytorycznie do głównego tematu notki, jakim jest różnica między narracją Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego, a narracją Marka Jędraszewskiego. Znakomita większość komentarzy sprowadzała się do prób obrażania i zdeprecjonowania autora notki. Wnioski wyciągnijcie sobie Państwo sami.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post scriptum
Pragnę zaznaczyć, że nie będę odpowiadał na prostackie zaczepki, zaś komentarze hejterskie, obraźliwe, pretensjonalnie namolne, bądź niedorzeczne, a także niezwiązane z tematem notki, - będę kwitował milczeniem, bądź odesłaniem do niniejszego post scriptum.

Najlepszy komentarz:
JAN PAWEŁ II wiedział doskonale jak należy do młodzieży PRZEMAWIAĆ i z młodzieżą ROZMAWIAĆ. Przemawiał bowiem i rozmawiał JĘZYKIEM MIŁOWANIA, gdyż młodzież MIŁOWAŁ i ona JEGO miłowała. Natomiast nawet przemawianie językiem aniołów, ale bez posiadania w sobie umiłowania dla drugiego jest jedynie głosem miedzi brzęczącej lub brzmiącego cymbału. Tak to nazwał przecież nie kto inny ..lecz sam PAWEŁ Z TARSU, czyli ŚWIĘTY PAWEŁ". [@ŻYWICA18 października 2019, 11:48]


Zobacz galerię zdjęć:

rok 2102. Młodzież protestująca przeciw ustawie ACTA
rok 2102. Młodzież protestująca przeciw ustawie ACTA
Wykop Skomentuj301
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo