Sawa
Gdy Polacy będą umieć siebie samych cenić w domu, będą ich cenić i za granicą...Długie doświadczenie naucza, że tylko Polacy są zdolni do rządzenia Polakami. (Stanisław Staszic)
4 obserwujących
335 notek
131k odsłon
  68   0

Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy...

Z niepokojem czekam na dzisiejsze wystąpienie Kaczyńskiego i przedstawienie raportu o reparacjach wojennych. Trudno odmówić słuszności takiemu postępowaniu. Niemieccy naziści zrównali z ziemią nasze miasta. Obrabowali nas z mienia i z życia...   ok. 6 mln obywateli polskich. Ale z drugiej strony temu oczekiwaniu towarzyszy narastający niepokój. Czy to dobry czas na takie rozliczenia? Czy to dobry czas?  Bo jest to  czas bestialskiej i totalnej wojny u wrót Europy (Wrota Europy - pojęcie wymyślone przez Wańkowicza). Trudno się oprzeć wrażeniu, że  jest to ten moment w którym trzeba szukać przede wszystkim tego co nas łączy w UE!

Samo przedstawienie raportu nie będzie niczym złym. Może być nawet pożyteczne... teraz właśnie, kiedy w podobny sposób, jak kiedyś Polskę, totalnie i bezwzględnie jest niszczona Ukraina w imię szaleństwa pt. "ruski mir". Bardzo ważna będzie kwestia rozłożenia  akcentów w sposobie przedstawienia tego raportu... Podkreślenia, że teraz przede wszystkim musimy razem ratować Europę. A przede wszystkim gospodarkę europejską.

Trzeba poważnie podejść do Wystąpienie Scholza  w Pradze. Potraktować je jako wstęp do dyskusji o  przyszłości UE. Ja bym się nie bała  Europy 36 państw. Powiem nawet, że jest to bardzo pożądane powiększenie.  I także nie bałabym się głosowania większościowego. Europa Środkowa i Wschodnia będzie musiał zadbać o siebie i o swój rozwój gospodarczy. Z własnej historii wiemy, że liberum veto to droga do  upadku i niewoli. Ta część wybrzeża Morza Czarnego przy którym położone są kraje wymienione przez Scholza to przede wszystkim kraje bogate w surowce których brakuje europejskiej gospodarce.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale