10 obserwujących
406 notek
505k odsłon
  662   0

Tusk może przegrać wszystko przez "sześciolatki"

Platforma Obywatelska znów odkłada na czas później kwestie ważne dla obywateli. Dyskusja nad referendum dotyczącym sześciolatków będzie się przedłużać dalej, a klub PO prawdopododbnie szuka większości, aby projekt obywatelski uwalić. Tym razem ogólnopolskie referendum w sprawie szkolnictwa może się okazać zabójcze dla Tuska, ponieważ nasza edukacja państwowa cały czas traci na jakości. Szkoły są likwidowane, a poziom maturzystów po fali testomanii pozostawia wiele do życzenia. Partie opozycyjne mogłyby to wykorzystać przeciw koalicji rządzącej, ponieważ tutaj można na prawdę celnie obnażyć słabość tego rządu. Byłoby to znacznie skuteczniejsze niż referendum w Warszawie. Ogół społeczeństwa nie akcpetuje stanu polskiej edukacji!

Zobaczmy czego chce Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców:

Referendum miałoby pytać:

- czy jesteś za obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków - większość powie pewnie NIE,

- czy jesteś za obowiązkiem przedszkolnym dla pięciolatków - tutaj może być różnie, ale prawdopodobnie NIE,

- czy jesteś za pełnym kursem historii i innych przedmiotów w liceum ogólnokształcącym - wszyscy raczej powiedzą TAK,

- czy jesteś za przywróceniem systemu "8 lat podstawówki, 4 lata szkoły średniej" - wszyscy powiedzą TAK, bo kto dzisiaj ceni gimnazja?

- czy jesteś za powstrzymaniem likwidacji szkół publicznych - wszyscy muszą powiedzieć TAK,

Wiekszość społeczna po sondażu HomoHomini dla rp.pl jest za referendum (40% za, 23% uważa, że "raczej powinnien się odbyć" - źródło 1). Rządu pokazuje, jak obecnym kształtem edukacji niszczy Polskę. Przekreślenie szansy na referendum w sprawie "sześciolatków" w Sejmie pokaże Tuska złą wolę. A w jeszcze większym stopniu przekreśli swoje szanse, gdy go przegra w przypadku jego odbycia. Zapowiada się ciekawie. Warto obserwować tę sprawę, gdyż któż nie chciałby lepiej dla swoich dzieci?

Źródło:

1.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kempa-oburzona-decyzja-po-ws-referendum-na-temat-szesciolatkow/f1jw7

 

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale