0 obserwujących
101 notek
51k odsłon
  240   0

Audio - Pasja...hi-end. Sound HI-FI. Video - End. K4 i inne...

I nie tylko. Też dobry obraz HD, obecnie K4, OLED, projektory, plazmy Curo itp...
Temat rzeka. Można rozmawiać godzinami, latami nawet.
Dobra jakość, muzyka, dźwięk.
Obraz.
A także samo zamiłowanie do tych cudeniek techniki - urządzeń które to wszystko nam umożliwiają.
Ale też takie audio-vintage...

Taki mały przykładzik:

image


Oczywista też i bardziej nowoczesne rozwiązania...

image

I te godziny dyskusji nad tym co lepsze, co gorsze, jak brzmi dlaczego tak a nie inaczej...co nie wyszło jak powinno...

Odsłuchy, analizy, HI-FI - sound. Poszukiwania brzmienia, jakości, estetyki wyglądu.


A to, o czym rozważaliśmy, jeżeli chodzi o zestawy elektryczno-akustyczne...

Mały wyjątek o tym jakie ważne są warunki odsłuchowe- akustyka pomieszczenia (z mojego blogu bezprzesady.com dział Audio):

"...Kiedyś przeprowadziłem taki podział procentowy, jeżeli chodzi o elementy odpowiadające za jakość odsłuchu. Na pierwszym miejscu uznałem wraz z moim kolegą audiofilem (o sporym doświadczeniu) – akustykę pomieszczenia.
Oszacowaliśmy „odpowiedzialność” procentową za poprawną (referencyjną) jakość odsłuchu na poziomie…nawet 90% skali.
W zależności od kształtu i kubatury analizowanego pomieszczenia.
Jeżeli pokój odsłuchowy posiada już jakieś pożądane właściwe z punktu widzenia audiofilskich założeń walory mające przybliżyć nam uzyskanie dobrych lub bardzo dobrych wyników w odsłuchu, możemy nawet nie astronomicznym nakładem wydatków osiągnąć dobry efekt brzmieniowy.
Niemniej, całą reszta wg naszej oceny wielokrotnie dyskutowanej to 10% owej „odpowiedzialności” za jakość odsłuchu.
Sztuką jest właściwa „konfiguracja” pomieszczenia, w skład której wchodzi szereg czynników takich jak: wytłumienie pomieszczenia, układ ekranów tłumiących fale akustyczne, kształt pomieszczenia, jego kubatura (na wszystkie te elementy możemy wpływać, w mniejszym lub większym stopniu, wszystko zależy od naszej determinacji i wpływu – lub jego braku – współmałżonki na tak zwany wystrój [wygląd] pomieszczenia który może być bardzo specyficzny -dla niektórych; określany słowem: futurystyczny).
Pomieszczenie może przybrać różne wyglądy...[...]


Ciężką pracą i w zasadzie sztuką jest dokonanie właściwych pomiarów akustyki pomieszczenia i takie opracowanie elementów ją poprawiających, aby efekt był perfekcyjny.
Wystarczy przyjrzeć się komorom bezechowym istniejącym w korporacjach produkujących zestawy akustyczne, czy inne elementy służące do odtwarzania dźwięku, które mają zbliżyć brzmienie do doskonałości.
Pytanie: jakiej doskonałości?
Czy do odwzorowania zgodnego z rzeczywistością dla danego rodzaju muzyki (wykonywających ją muzyków) czy dla tego, jak my chcemy słyszeć tą muzykę.
Pojawia się wiele pytań, co mamy brać pod uwagę i jak zawsze trzeba warunki dostosować do potrzeb użytkownika systemu.
To wymaga specjalnego ujęcia problemu – i wielkiej wyobraźni ze strony osób świadczących taką usługę – nie tylko w doradztwie jaki sprzęt zakupić, do jakiego pomieszczenia, jak owe pomieszczenie dostosować do sprzętu, ale też i wymaga wyobraźni i umiejętności rozpoznania oczekiwać użytkownika.
Aby osiągnąć wynik zbliżony do doskonałości te czynniki muszą być równoważone – rozpatrywane równocześnie i z uwzględnieniem każdego z nich w sprzężeniu zwrotnym.
Sztuka doboru systemu audio do rodzaju muzyki, pomieszczenia i warunków odsłuchu do poprawienia czy wręcz udoskonalenia warunków w stopniu niemal idealnym – to niezmiernie trudne wyzwanie.
Kluczem jest ten umowny „pokój” nasze studio odsłuchowe.
Jeżeli mamy dobre miejsce, już zbudowane, skonfigurowane i udoskonalone na basie wiedzy ekspertów i specjalistów możemy pomyśleć o sprzęcie.
Co otaczamy największym zainteresowaniem zaraz po naszych 90% – a więc warunkach akustycznych pomieszczenia odsłuchowego?
Oczywiście zestawy akustyczno-elektryczne nasze przetworniki popularnie zwane kolumnami..."

cd ...wkrótce.


[Czymś trzeba się pasjonować, a dźwięk i jego przenoszenie może być jedną z takich miłości...]Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie