330 obserwujących
1222 notki
3779k odsłon
  1028   11

O partnerskim związku PO z LGBT

Koniec roku się zbliża, więc usuwałem nieaktualne notatki i zapisy. Trafiłem na niedokończony tekst, który zamierzałem opublikować w październiku, ale wtedy jakoś się nie złożyło. Sam nie wiem dlaczego. I chociaż temat związków partnerskich nie jest obecnie w agendzie Platformy Obywatelskiej, to przecież niezadługo będzie. Na bank.  Wiemy to z doświadczenia. Dzisiaj poniższy fragment wydał mi się idealną ilustracją sposobu uprawiania polityki przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska w szczególności. Wypowiedzi są prawdziwe, ich daty zgodne z rzeczywistością, a jako całość rzecz jest autentycznie rozweselająca. Zatem Wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim blogerom, czytelnikom i administracji  Salonu24 życzę!


2 czerwca 2011: Premier Donald Tusk zapowiedział, że projekt ustawy autorstwa SLD o związkach partnerskich można wziąć na tapetę jako jeden z pierwszych projektów przyszłej kadencji Sejmu. "Tak będzie uczciwie" - zapewnił premier Tusk.

26 maja 2015: Premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że Platforma Obywatelska złoży swój projekt dotyczący związków partnerskich w przyszłej kadencji Sejmu, prawdopodobnie jesienią. "Sprawa wymaga pochylenia się nad nią" - przekonywała premier Kopacz.

8 maja 2017: Premier Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że poważna rozmowa o związkach partnerskich odbędzie się po następnych wyborach parlamentarnych. "Taka debata powinna się odbyć" - oświadczył premier Gabinetu Cieni.

15 czerwca 2020: Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka przypomniał, że jego partia ma w programie związki partnerskie i wprowadzi je, gdy będzie większość parlamentarna. "Koniec kropka" - dobitnie spuentował swoją wypowiedź przewodniczący Budka.

28 sierpnia 2021: P.o. przewodniczącego PO Donald Tusk obiecał solennie, że jeśli będzie stał na czele większości parlamentarnej, to będzie zgoda na związki partnerskie w Polsce. "Wymaga to zmiany przepisów w Polsce" - ujawnił przewodniczący Tusk.

1 października 2021: Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk  stanowczo odciął się od inicjatywy poselskiej w sprawie ustawy o związkach partnerskich. Oświadczył, że nie słyszał wcześniej i nie prosił o taką inicjatywę. "Nie miałem takiego oczekiwania i nadal nie mam takiego oczekiwania" - wyznał szczerze zdziwiony przewodniczący Tusk.

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka