4 obserwujących
179 notek
75k odsłon
1208 odsłon

Marszałkowie dwaj...

Wykop Skomentuj32

Marszałkowie dwaj są nawet do siebie podobni. Obydwaj po sześćdziesiątce, obydwaj z doświadczeniem samorządowym, obydwaj są lekarzami. Prof. Grodzki uchodzi za wybitnego specjalistę w swojej dziedzinie, dr. Karczewski to tylko chirurg ze specjalizacjami. Obydwaj byli dyrektorami szpitali i ordynatorami oddziałów.

Marszałek Karczewski odchodził ze swojego senackiego fotela w aurze starannie wykreowanego skandalu. A to „afera samolotowa”, a to „afera willowa”… 

Marszałek Grodzki obejmował ten fotel w aurze starannie wykreowanej nadziei. Niemalże „Wielka Nadzieja Białych”, a raczej „prawdziwych demokratów”. 

Wicemarszałek Karczewski robił swoje w Senacie, zbierając kopniaki od tzw. wolnych mediów. 

Marszałek Grodzki robił swoje w Senacie, zbierając od nich pochwały. Zaczął od wysokiego C, ale nieco fałszował w swoim pozbawionym treści orędziu do narodu i wysiłkach dyplomatycznych, które zresztą nie należą do jego kompetencji.  

Potem marszałek Grodzki, prof.dr.hab. nauk medycznych, udał się na urlop w poszukiwaniu koronawirusa. Na szczęście nie udało mu się go znależć. Cóż, torakochirurg w roli epidemiologa nie zawsze się sprawdza. Podobnie jak w roli marszałka… 

Obecnie wicemarszałek Karczewski zgłosił się do pracy w swoim macierzystym szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, którego personel medyczny ucierpiał w wyniku epidemii.  

Marszałek Grodzki dotąd nie zgłosił gotowości do podjęcia pracy w swoim mateczniku, tj. Szpitalu Specjalistycznym im. prof. Alfreda Szkłowskiego w Szczecinie. 

Oczywiście trudno się łudzić, że jedynym motywem decyzji Karczewskiego było poczucie obowiązku wobec pacjentów i lojalności wobec dawnych kolegów. Element PR jest tu wyrażny, choć nie ośmieliłbym się określić procentowo jego obecności. Ale decyzja owa dowodzi, że Karczewski „umie w PR”. A to ważne w polityce.  

Kolega @Kazimierz-Demokrata Polski dziwił się niedawno, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie gotuje zupy lekarzom i pielęgniarkom. Ja się dziwię, że marszałek Grodzki nie leczy. Oczywiście w placówce podległej NFZ, a nie w prywatnym gabinecie.  

https://echodnia.eu/radomskie/koronawirus-w-powiecie-grojeckim-wojewoda-informuje-marszalek-stanislaw-karczewski-dolaczy-do-zalogi-szpitala-w-nowym-miescie/ar/c14-14869049

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka