6 obserwujących
272 notki
124k odsłony
  303   0

Polityka historyczna TVPis

Prezes TVPis pisze historię na nowo. Oczywiście nie czyni tego osobiście, bo ma na swoich usługach „zawodowców z najwyższej półki” (copyright @echo24).

„Zawodowcy z najwyższej półki za ciężkie pieniądze” (copyright jw.) w osobach reżyserów i scenarzystów serialu „Osiecka” nie zawiedli oczekiwań Prezesa i prezesa. Ci ortodoksyjni pisowcy i zwierzęcy antykomuniści postanowili usunąć z serialu, a co za tym idzie ze świadomości „ciemnego ludu” postać niezwykle istotną dla jego fabuły. 

Mieczysława Franciszka Rakowskiego.  

Ten, który sztandar III RP wprowadzał, a sztandar PZPR wyprowadzić kazał, nie doczekał się historycznej sprawiedliwości. Nawet nie mignął na ekranie, a jego niebagatelny przecież udział w życiorysie śp. Agnieszki Osieckiej doczekał tylko marginalnej wzmianki dialogowej, w której Agnieszka doradza Jeremiemu „telefon do Mietka” w celu uzyskania paszportu poza kolejką.  

Ekranowej wersji „hożej dziewoi o pięknych włosach” - jak opisywał MFR Osiecką w swoim dzienniku – zrobiła się dziura w życiorysie. Ale nie szkodzi, bo „ciemny lud” i tak tego nie zauważy.  

Wbrew kategorycznej opinii najwybitniejszego z blogerów S24, niezawisłego i oddanego,  

ośmielę się twierdzić, że nie stoi za tym ani Prezes, ani prezes. Stoją za tym nieśmiertelne póki co elity PRL i ich spadkobiercy, które przejęły spadek z dobrodziejstwem inwentarza. 

 

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale