Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
128 obserwujących 1561 notek 2164611 odsłon
Siukum Balala, 24 maja 2017 r.

Co by było gdyby ?

3577 206 0 A A A


Madryt 2004 

191 zabitych, 2050 rannych 

Londyn 2005 

56 zabitych, 784 rannych 

Francja 2015 

20 zabitych, 22 rannych 

Francja 2015 

137 zabitych, 368 rannych 

Belgia 2016 

35 zabitych, 340 rannych 

Francja, Nicea 2016 

87 zabitych, 434 rannych 

Niemcy, Berlin 

12 zabitych, 56 rannych 

Wielka Brytania, Manchester 

23 zabitych, 59 rannych 

Razem zabitych 561, rannych 4113

Po wczorajszym zamachu w Manchesterze obyło się bez kredek, nie było również zwyczajowego " We are Mancunian ", nie wiem czy było podświetlanie budynków, bo jestem trochę odcięty od informacji i nie jestem na bieżąco. Jednak nie zabrakło rytualnego : nie łączmy tego z konkretnymi ludźmi... z konkretną religią... jesteśmy zjednoczeni i silni jak nigdy wcześniej, oni nas nie złamią, oni nas nie pokonają - twierdzi premier  May. Kto widział ufortyfikowane Downing Street, ufortyfikowanie brytyjskiego parlamentu czy ochronę imprez dla ich VIP - ów, ten musi przyznać, że pani May wie co mówi. Trzeba do jednak jakoś deliktanie wytłumaczyć rodzicom 8 - letniej dziewczynki, która zginęła w zamachu. Trzeba to również wyjasnić dwójce polskich dzieci, których rodziców zabiła bomba przygotowana przez miłującego pokój muzułmanina. To co jest opętańczego, przerażającego w myśleniu polityków, ludzi odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo to stwierdzenie, że trzeba się będzie do tego przyzwyczaić, bo takie zachowania być może już wkrótce staną się czymś normalnym. Jeszcze dalej w z idioceniu idą salonowi eksperci od wszystkiego, którzy śmierć w zamachach zrównują ze śmiercią związaną z nieprzestrzeganiem przepisów BHP czy śmiercią w wypadkach drogowych. Tyle tylko, że człowiek w odróżnieniu od przeżuwającej krowy potrafi przewidywać skutki jakichś działań i im zapobiegać. Dlatego np. upowszechnienie i obowiązek noszenia kamizelek odblaskowych w UK spowodował spadek śmiertelnych potrąceń uczestników ruchu o kilkanaście procent.

Człowiek nauczył się budować kładki i tunele dla pieszych. Projektowanie i budowa specjalnych przejść dla pieszych, na których przechodzień zawsze zmuszony jest odwrócić się w stronę, z której nadjeżdża samochód, również spowodowała spadek śmiertelności wśród pieszych. Te wszystkie działania sprawiły, że dziś Wielka Brytania ma najniższą śmiertelność w Europie wśród uczestników ruchu drogowego. 

Można edukować, przeciwdziałać i zapobiegać. Tylko z zamachami nie możemy sobie poradzić i musimy do nich przywyknąć jak do zwykłych pożarów... i nie łączmy tego z konkretnymi ludźmi, z konkretną religią, nie nośmy w sobie nienawiści, wszyscy jesteśmy Europejczykami. I to rozmywanie odpowiedzialności, ta relatywizacja zbrodni. No bo my musimy być tolerancyjni, musimy przeciwstawić im ( komu ? ) nasze wartości, idee multi - kulti cały czas w natarciu. Więcej integracji, więcej dialogu, więcej rąk wyciągniętych w geście przyjaźni i pojednania. Tolerancja rzecz piękna i potrzebna, tylko jedna rzecz w tej chorej  tolerancyjnej euforii postępaków zastanawia : czy tej tolerancji starczyłoby gdyby tych 561 osób padło z rąk katotalibskiego Polaka, albo jakiegokolwiek chrześcijanina ? Jak sądzicie ? 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Sowiniec przechwalilem bo taki deszcz leje że aż strach, zaczęło padać dokładnie w chwili...
  • @wittek17 Wituś Tobie zawsze coś się w głowie poprzestawia. To był Freiherr von Vittek zu...
  • @Sowiniec przynajmniej raz się zgadzamy w kwestii pogody

Tematy w dziale Polityka