20 obserwujących
247 notek
246k odsłon
  198   2

Czy śmiać się, czy płakać?

Szanowni Państwo, zastanawiam się czy pan min. Ziobro nie ma żadnego szacunku ze strony stworzonej przez siebie Izby Dyscyplinarnej SN, że ostatnio wszystkie sprawy związane z odebraniem immunitetu sędziom nielubianym przez PiS, kończą się nie po myśli Prokuratury, którą nadzoruje pan min. Ziobro, który równocześnie jest Prokuratorem Generalnym? To pytanie jest o tyle zasadne, że tyle kubłów pomyj wylano na tych sędziów, tyle razy oskarżano ich o różne niecne czyny i raptem instytucja stworzona przez obecną władzę podważa zarzuty stawiane tym sędziom przez Prokuraturę pana Ziobry, czyli pokazuje, że te wszystkie zarzuty są widocznie wyssane z palca i nic nie warte w oczach nawet sędziów tej Izby, która jest nieuznawana przez TSUE i SN, który to ogłosił w rozszerzonym składzie trzech Izb. Można zadać sobie pytanie, dlaczego ta Izba nie wykonuje wyroków przychylnych tej władzy podobnie jak TK pod wodzą pani Przyłębskiej? Otóż jedynym wytłumaczeniem takiego stanowiska Izby Dyscyplinarnej SN jest fakt, że teraz UE zagroziła wypłatę unijnych pieniędzy tylko wówczas, kiedy będzie zachowana praworządność w danym unijnym kraju. Może właśnie dlatego sędziowie z tej Izby wolą mieć do czynienia z gniewem Min. Sprawiedliwości, ale nie mieć większych kłopotów w przyszłości.

Na pochyłe drzewo każda koza skacze i to przysłowie dzisiaj jest bardzo aktualne. Jeszcze nie tak dawno pan premier Morawiecki ogłosił, że sprawa związana z kopalnią Turów jest załatwiona, chociaż to dementował pan premier Czech. Dzisiaj prasa czeska podała, że Czechy nie wycofują się ze skargi do TSUE i żądają dla Polski kary za niewykonanie nakazu TSUE, dotyczącego natychmiastowego zakończenia wydobycia węgla brunatnego w tej kopalni. Kara ta to 5 MILINÓW EURO DZIENNIE. Zapowiada się tak ogromna kara i w tym samym czasie pielęgniarki błagają o podwyższenie ich wynagrodzeń, które są nieadekwatne do wykonywanej przez nich pracy, jeśli weźmie się pod rozwagę brak pielęgniarek i związana z tym dodatkowa praca tych kobiet. I ta średnia wieku pielęgniarek wynosząca 53 lata również zmusza do zadumy nad ich pracą, kiedy muszą przewracać pacjentów o wadze 80 kg i większej. A rząd przecież miał czas na dogadanie się z Czechami i mógł tę sprawę załatwić polubownie, ale widocznie nie myślał, że ten mały kraj zdobędzie się na odwagę i poda do Trybunału kraj, który niby przewodzi Grupie Wyszehradzkiej. Może, gdyby Polska dyplomacja miała autorytet na forum Unii byłoby to inaczej załatwione, ale rząd Polski już jest skłócony prawie ze wszystkimi graniczącymi z nami krajami. Jeszcze tylko pozostał Bałtyk ale morze przynajmniej na razie milczy. 

Śmiać mi się chce jak pisowcy tłumaczą pana marszałka Terleckiego za jego haniebny wpis. Winna została białoruska dysydentka i pan… Trzaskowski. Ta pani za to, że przyjęła zaproszenie na Campus, a pan Trzaskowski został ogłoszony niedemokratyczną opozycją. Pamiętam, że na prezydenta Warszawy ten pan został wybrany w sposób demokratyczny i to w pierwszej turze, i pokonał bezdyskusyjnie kandydata Zjednoczonej Prawicy pana Jakiego. Czy bycie przeciwnikiem politycznym względem władzy to już w Polsce niedemokratyczna opozycja? Każdy prześladowany obywatel w swoim kraju przez autorytarną władzę, będąc w Polsce, może spotykać się z kim chce. Czy już pan Terlecki zapomniał, kto pojawiał się z Polski na kijowskim Majdanie? Czy wówczas nasi politycy pytali się władz ukraińskich o zezwolenie na spotkanie z ukraińską opozycją? A jak pisowscy politycy tłumaczą, że opozycja białoruska dostaje od polskich władz pieniądze, to chyba to nie oznacza, że mają coś robić na rozkaz z Warszawy. Czy znowu nowe dyrektywy nie z Mińska ale z Warszawy dla białoruskiej opozycji? Czy śmiać się, czy płakać? 


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka