L. Skrzycki L. Skrzycki
115
BLOG

Słowa byłego prezydenta i polityka PiS wykorzystane przez rosyjską propagandę

L. Skrzycki L. Skrzycki Polityka Obserwuj notkę 2

Słowa byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy i polityka PiS Anny Fotygi zostały wykorzystane przez rosyjską propagandę. Politycu powinni uważać na słowa i nie powinni wypowiadać słów, które w taki sposób wykorzystała rosyjska propaganda.

Polska ma bolesną historię i równie bolesne ambicje, które pokazują, że elity, pewna część elit, promuje ekspansjonistyczne plany, takie jak Trójmorze, są robione aluzje co do obecnej zachodniej Ukrainy, widać też rusofobię – powiedział Siergiej Ławrow w rozmowie z dyrektorem generalnym agencji informacyjnej „Rossiya Segodnya” i Sputnika Dmitrijem Kisieliowem.

Jak podkreślił Ławrow, polscy politycy Anna Fotyga i Lech Wałęsa mówią m.in. o tym, że Rosję należy „dekolonizować”.

"Wyciągają jakichś mało przyjemnych i mało wyraźnych przedstawicieli pewnych ludów nogajskich, którzy twierdzą, że tworzą w obwodzie astrachańskim (na południu Rosji) niezależne państwo. W obwodzie leningradzkim także pojawili się rdzenni mieszkańcy. Cóż, jest to, że tak powiem, zachęcanie niektórych małych narodów poprzez przedstawienie obrazku, jakby te narody były dyskryminowane w Federacji Rosyjskiej, chociaż jest zupełnie odwrotnie: mogą rozwijać swoje języki i nie mieszkają w rezerwatach, jak w USA i Kanadzie, gdzie, jak się okazuje, były mordowane"

We wrześniu 2022 roku na konferencji prasowej w Moskwie Ławrow powiedział, że Stany Zjednoczone, podobnie jak Napoleon i Hitler, utworzyły antyrosyjską koalicję i „przez Ukrainę, przez pełnomocnika, prowadzą wojnę z naszym krajem, mając za zadanie ostateczne rozwiązanie „kwestii rosyjskiej” – tak jak Hitler chciał ostatecznie rozwiązać „kwestię żydowską”.

"Jak powiedział (były prezydent Lech) Wałęsa, że należy wreszcie rozprawić się z Rosją. Co to jest, jak nie żądanie „ostatecznego rozwiązania kwestii rosyjskiej”? Cytując ideologów hitlerowskich Niemiec, którzy zajmowali się „ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej”, powiedziałem, że nawet teraz cała Europa, na czele ze USA, zbiera się przeciwko nam i skanduje różne hasła, ale cel jest ten sam – „ostatecznie rozwiązać kwestię rosyjską”. Tak, nawet jeśli nie w komorach gazowych, to zrobić tak, by Rosja przestała istnieć jako wielkie mocarstwo, by zepchnąć ją na margines, zniszczyć gospodarkę. Kiedy nieuczciwi politycy twierdzą, że dokonując takiego porównania Ławrow znieważył pamięć ofiar Holokaustu, oznacza to tylko jedno: na złodzieju czapka gore. [Oni] nie mają żadnych argumentów – powiedział Ławrow, podkreślając, że „nie obrażał ofiar Holokaustu”."

Szanujemy ofiary i organizujemy specjalne wydarzenia. I zapraszamy tam wszystkich tych, którzy w taki czy inny sposób byli zaangażowani w te wydarzenia historyczne – przypomniał minister.

L. Skrzycki
O mnie L. Skrzycki

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka