19 obserwujących
270 notek
181k odsłon
500 odsłon

Irańskie niespodzianki - widziane z USA

Wykop Skomentuj8

Nie wiemy jak prezydent Andrzej Duda załatwił sprawę amerykańskiej ustawy 447, dla nas z polskiego punktu widzenia najważniejszej, ale nie wydaje mi się by prezydent Duda został „odczarowany” przez Polaków, by przestał pełnić rolę służebną wobec gangu zawodowych wyłudzaczy, zwącego się dla niepoznaki „Holocaust Industry”.

Zresztą obenie Ameryka wraz z Izraelem ma bardzo poważny problem z Iranem, bowiem Iran poczyna sobie coraz śmielej, wiedząc że Ameryka wraz z Izraelem i Arabią Saudyjską są coraz bardziej bezsilni. Izrael może co najwyżej współpracować z Rosją, by bezkarnie bombardować bazy irańskie w Syrii, na które to ataki Rosja przymyka oko. Świat ciągle czeka na skuteczność rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-300 rozlokowanych w Syrii, ale Rosjanie nie chcą z jakichś względów zaspokoić ciekawości potencjalnych nabywców już osławionych wyżej wspomnianych rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej.

Rosji jest na rękę taka sytuacja, gdyż jest mocno zaniepokojona rosnącymi wpływami Iranu w samej Syrii jak również w Iraku. Na dodatek w poniedziałek jak grom z jasnego nieba spadła bardzo niepokojąca wiadomość z Iranu zaróno dla Rosji jak i USA oraz Izraela. Otóż Iran ogłosił światu iż posiada swój własny zintegrowany system przeciwlotniczy mogący zestrzeliwać samoloty, drony jak również rakiety. Każda rakieta przeciwlotnicza może zestrzeliwać sześć celów w tym samym czasie.Nowością jaką ogłosił Iran, jest możliwość zestrzeliwania celów wyprodukowanych w systemie „Stealth”. Zasięg tych pocisków wynosi 120 km, a system został nazwany „Khodad”.

Dlaczego dla Rosji jest to sytuacja delikatnie mówiąc niedobra? Ponieważ system irański może okazać się bardziej konkurencyjny od rosyjskiego, zaś Rosjanie pomimo iż mieli możliwość przetestowania swojego systemu w prawdziwej walce, jednak nie zdecydowali się na taki krok. Widocznie musiała istnieć sekretna umowa pomiędzy USA, Izraelem oraz Rosją o cichym i wspólnym zwalczaniu irańskich celów w Syrii. Teraz taka kunktatorska polityka rosyjska nie ma najmniejszego sensu, dlatego Rosja musi się zdecydowanie opowiedzieć po czyjej stronie stoi.

Ponadto irański system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy jest bardzo poważnym konkurentem dla S-300, S-400, S-500, oraz dla systemu Patriot na rynku bronii, ponieważ nowością irańską jest skuteczność jak zachwalają swoją broń irańczycy przeciwko samolotom, dronom, rakietom, budowanym w systemie Stealth. Zaś Iran wkrótce będzie miał możliwość przetestowania swojego systemu w warunkach bojowych, o ile teraz Izrael odważy się zaatakować irańskie bazy w Syrii.

Od paru dni jakoś nic nie sychać o powietrznych atakach izraelskich na cele w Syrii, czyżby Izrael stracił nagle swój rezon i boi się przetestować najnowszy irańśki system obrony powietrznej?

Skoro Mossad uznawany za najbardziej skuteczny wywiad świata musiał widocznie ostrzec władze izraelskie, że Iran rzeczywiście posiada już swój własny system obrony, więc stąd nagłe ustanie ataków izraelskich na irańskie bazy w Syrii. Być może, iż Izrael zdecyduje się zaatakować bazy irańskie przy pomocy najnowszej generacji rakiet, chociażby po to, by sprawdzić skuteczność najnowszego irańskiego systemu obrony przeciwlotniczej.

Moim zdaniem bardzo wątpię czy to nastąpi, ponieważ gdyby irańczykom udało się zestrzelić taką rakietę, wtedy cały świat chciałby zakupić taki skuteczny system, by go mieć na swoim wyposażeniu.Wtedy tedy pies z kulawą nogą by nie chciał spojrzeć na rosyjski system nawet s-500, który na razie jest tylko propagandą, o ile nie zostanie przetestowany w prawdziwych warunkach bojowych.

Teraz Rosja została zmuszona do rzeczywistej obrony Syrii przed atakami izraelskimi z powietrza, swoim systemem antyrakietowym, lub zmusić Izrael by zaprzestał jakichkolwiek ataków, gdyż w takiej sytuacji Rosja w trosce o swoje pieniądze i reklamę będzie zmuszona pokazać skuteczność swoich systemów s-300 rozlokowanych w Syrii.

Rownież Amerykanie są postawieni przez Izrael i Arabię Saudyjską w bardzo trudnej sytuacji, zwłaszcza kiedy parę dni temu irańska rakieta wystrzelona przez jemeńskich partyzantów trafiła w lotnisko cywilne chronione przez amerykański system obrony przeciwlotniczej „Patriot”. I to jest niezaprzeczalny fakt, iż Iran posiada rakiety, pozwalające ominąć ochronę przeciwlotniczą, by uderzyć skutecznie w każdy cel.

Na razie nie jest wiadome, co było przyczyną nieskuteczności obrony przeciwrakietowej, ale już samo ominięcie wskazuje na niezwykłą skuteczność irańskiego systemu obrony i ataku. Oznacza to, że Iran może nie tylko skutecznie się bronić, ale również skutecznie kontratakować.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka