Smagane wiatrem
(...) ostatni wiatr ma kolor błękitu ------- smaga nieokiełznane szczyty doliny i nas ------ odejdzie z ostatnim gongiem spokojnego serca... /Irena E. Idzikowska vel Rena Starska/
18 obserwujących
182 notki
267k odsłon
84 odsłony

Miłość >>> chwila z poezją,,,

pixabay
pixabay
Wykop Skomentuj2

Miłość - temat, który pozostał w moim scenariuszu do zrealizowania, w edytowanych przeze mnie antologiach poezji polskiej. Temat, który pozostawiłam jako najsubtelniejszą i najpiękniejszą esencję, która wymaga dłuższego czasu z uszanowania dla Jej majestatu. Za mną realizacje tematów ważnych tj. Boże Narodzenie, Zmartwychwstanie, Ojczyzna, Niepodległość Polski.
Pozostała MIŁOŚĆ. 
Zawsze powtarzam, że nie ilość, ale jakość. Dlatego kiedyś, w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości, pozwolę sobie (wyrażam taką nadzieję) wysłać indywidualne zaproszenia do Autorów, których cenię i szanuję, których strofy powinny znaleźć się w kolejnej pracy, której oddam mój czas i cząstkę serca. Kreślę w myślach pierwsze szkice i wiem, że będzie to kolejna bardzo dobra książka pod moją redakcją. Odbiegająca od trendów, nieszablonowa praca, której czytanie będzie prawdziwą przyjemnością dla Czytelników, a dla kolekcjonerów antologii - unikatem. Wierzę, że poczekacie na tę MIŁOŚĆ i staniecie się motywem, dla którego warto zrobić COŚ niekonwencjonalnego.
Pozdrawiam serdecznie i pozostawiam wiersz poety, który gościł w każdej z dotychczas zredagowanych przeze mnie antologii. Człowiek, który wielokrotnie mówi wierszem o miłości np. „Miłość jest jak cień człowieka” w interpretacji Alicji Majewskiej znają chyba wszyscy Polacy...
Zapraszam serdecznie,
iei


TY SIĘ POJAWIASZ...
Krzysztof Cezary Buszman

Ty się pojawiasz w samą porę
By mi spod nóg usunąć kłodę
Każda pora jest dobra by przyjść
Każda dobra na to by odejść. 

I z lekką pytasz mnie ironią
Trzymając się błękitnej strony
Czy gonię za tym co ulotne
Czy wieję przed nieuniknionym? 

I na świętości wszystkie święte
Prawdę o szczęściu mym zaklinasz
Że ono dawno z gór już zeszło
I oczekuje mnie w dolinach. 

I wtedy znów znajduję sens
Co się przeprosił z moim życiem
I trwam niezłomny pośród klęsk
Bo tak się dorasta do zwycięstw. 

17 listopada 2001 Londyn
Niezwykły w wymowie utwór pt. Lawina miłości Staszek Głowacz & Bartas Szymoniak >>> do posłuchania. Ponieważ utwór znalazł się na liście przebojów TOP 15 PL HITS MTV24,TV. , to proszę o oddawanie głosów, wysyłając email na adres: malopolskietv@interia.pl lub smsa pod numer 510 - 223 - 506 o treści: Staszek Głowacz & Bartas Szymoniak "Lawina miłości".


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura