Smok Eustachy Smok Eustachy
7695
BLOG

ZERO klimatu

Smok Eustachy Smok Eustachy Klimat Obserwuj temat Obserwuj notkę 37

Ktoś musi mieć dostęp do wiarygodnych prognoz długoterminowych, dlatego jest nacisk na szybkie wprowadzenie Zielonego Ładu, zanim się zacznie ochładzać muszą wprowadzić. A jak się zacznie ochładzać to powiedzą że to dzięki ładowi. Patryk Jaki słusznie wskazał, że jest to jedno wielkie centralne sterowanie. Balcerowicz i inne libki okłamywały was agitując za Unią przed akcesją. Ukrywali, że Unia to jest jedno wielkie centralne sterowanie gospodarką i że będzie jak za Gomułki. Utracony raj dzieciństwa Balcerowicza.

Wprowadzenie aut elektrycznych sprawi, że samochody docelowo staną się niedostępne. Tj tak dostępne, jak za Gierka. Na transport publiczny też nie liczcie, bo miasto piętnastominutowe. Skoro każdy ma pracować w odległości 15 minut od domu to rozwinięty transport jest niepotrzebny. Szczątkowy zostanie. A i tak nie będzie gdzie pracować, bo przemysł zostanie docelowo zlikwidowany. Dodatkowo w gospodarce centralnie sterowanej nie wiadomo, ile co kosztuje. Opłacało się np. rolnikom kupować mleko w sklepie i je oddawać do skupu. Bo w skupie było droższe niż w sklepie. O absurdach dotacji można długo. Jak wiecie absurdem jest robiąc to samo oczekiwać innych efektów.

Stoimy w obliczu poważnego braku energii, który spowoduje upadek przemysłu, bezrobocie, głód, lokdauny itp. I jest to cel zamierzony gdyż katastrofa, w obliczu której stoimy jest oczywista i musi podlegać percepcji. Czyli mówiąc krótko nie można być tak głupim aby nie dostrzec, trzeba być świnią.

Pisze te słowa gdyż oglądam debatę o Zielonym Ładzie na Kanale Zero. Od razu widać, że piątka dyskutantów to za dużo, 4 osoby to maksimum aby zachować jakieś ramy. No i najlepiej 2 na dwóch. 

Jako orędowniczki rewolucji wzięli dwie panie, które prowadzą dyskurs oparty na uczuciach i emocjach. Ona czuje, więc skazują miliony na głód i poniewierkę. Żadnych konkretów nie miały przygotowane. Dodatkowo powołują się na konsensus, czyli na mężczyzn. Trzeba by wypowiedź po wypowiedzi analizować, aby jeszcze dobitniej pokazać ich odklejenie. Najpierw mówią, że wiatraczki i fotowoltaika wystarczą, a potem że nie. I bądź tu mądry. Albo to o przemyśle.

Jaki co chwilę wyjeżdżał z konkretami, które stanowiły dla tamtych zaskoczenie: np. w zimie dzień krótki, fotowoltaika słabo działa. Wiatru też nie ma. A ogrzewać trzeba i świecić i produkować. I co? Za granicą też jest zima i ten sam problem, więc prądu nie sprzedadzą. Liczba dni wietrznych jest znana. Tradycyjne elektrownie muszą pracować cały czas, regulowalność ich jest niska. Wzrost cen prądu to bezrobocie, już mamy masowe zwolnienia i likwidację zakładów, jak te dżinsy w Płocku.

Mamy dane o rozwoju Unii, która się zwija, z Niemcami na czele.

II

Skąd wiemy, że GLOBcio to ściema?

1. Niemcy zlikwidowały elektrownie jądrowe, które już stały, koszty ekologiczne ich zbudowania zostały poniesione, są berdzo-nisko-emisyjnym źródłem energii. Z perspektywy Unii i ekologii Niemcy powinny zostawić swoją elektrownię atomową a my nie powinniśmy budować naszej.

2. Samochody: w obliczu GLOBCIA należy maksymalnie modernizować istniejące pojazdy, aby ograniczyć koszty ekologiczne budowy nowych. Tymczasem pomysł jest taki, aby wykreować sztucznie popyta na auta elektryczne, które mają o wiele krótszy czas życia i są wrażliwe na stłuczkę. Ergo ludzi nie będzie na nie stać bo ubezpieczenie.

Jak widać szykuje się nam powtórka z dzieciństwa, czyli 2 etapy reformy gospodarczej.

Nie dotknąłem tu nawet problemu rabunku mieszkań i domów. Lewica jest za bo jest przeciw własności. A własność utrudnia represje. Z mieszkania na wynajem można łatwo wyrzucić lokatora, np. jak powie, że są tylko 2 płcie. Ciekawe kiedy dojdą do etapu dokwaterunku?

Wniosek jest taki, że patriarchat jest korzystny dla kobiet, bo chroni je przed nimi samymi. 

Audycja:

https://www.youtube.com/live/38LW4FTIkhM?si=nnhicsAEHk3ON5Hp

Na zdjęciu: Wiktoria Jędroszkowiak (chyba). 

CDN. Ileż tu jeszcze wątków jest. Odsłuchałem dopiero półtorej godziny. Dramat totalny. Nasze rodzime Grecie w akcji. 

Kilka zdań wyjaśnienia: 1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze. 2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie. 3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata. Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia. 4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota. 5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie? Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości