Smok Eustachy Smok Eustachy
528
BLOG

Sokratycznie o Lasku

Smok Eustachy Smok Eustachy Polityka Obserwuj notkę 3

Słuchajcie durne lemingi porzućcie schematy działania znane z seriali i filmów z reżimowej TV. Nie może być tak, że Brudny Harry, CSI czy nawet porucznik Borewicz dzwonią np. do prosektorium i lekarz mówi co tam ustalił i oni na podstawie tej wiedzy gdzieś idą, coś robią, biją ludzi itp dochodzą. Nie. Błędne wrażenie macie. Powinni czekać na raport siedząc na tyłku i nic nie robiąc, opóźniając dochodzenie czekaniem na papierki jak się da. Jeden odcinek CSI powinien trwać ze 2 tygodnie. Kawka, herbatka, siedzimy i czekamy na raport przez 3 odcinki, potem we czwartym odcinku jakiś nowy wniosek i znowu czekamy 3 następne.

A teraz sokratycznie: był taki gościu Sokrates co zadawał pytania, idźmy tym tropem. Każdy niech zasłoni najpierw odpowiedzi kartką i powoli odsłaniając sprawdzi, czy się zgadza.

PYTANIE:
Co prokuratura zamierza opublikować za pół roku?
ODPOWIEDŹ:
Wyniki badań próbek.

PYTANIE:
Dlaczego te próbki pobrali?
ODPOWIEDŹ:
Pobrali, bo w Smoleńsku na Siewiernym testery bipały stwierdzając substancję wybuchową.

PYTANIE:
Ile tych próbek jest z pozytywem?
ODPOWIEDŹ:
Kilkaset.

PYTANIA na które nie ma odpowiedzi:
Jaka jest dokładność urządzeń użytych tam przez naszych szpeców?
Czy prokuratura dysponuje nowoczesną technologią i czy jej użyła, czy może jakiś gruchotów?
Czy są urządzenia, które od razu by dały pewniejszy odczyt i dlaczego ich nie mamy?
Czemu to badania ma trwać pół roku a nie 2 tygodnie?
Czy oni zawsze muszą czekać na raport a nie mogą informować się na bieżąco? Ci akurat najwyraźniej muszą.
Dlaczego dopiero teraz?
Dlaczego doktor Lasek nie wykrył tych śladów wcześniej?

Miller powinien wszak przeprowadzić badania stosowne i te ślady znaleźć i dawno zbadać, pokazując, że co prawda testery bipają pozytywnie ale są to fałszywe namiary. Skoro pozytywne bipania zaskakują, to znaczy ze komisja Millera odstawiła manianę i niech oddają piniondze za diety.

Mamy kolejny poza rejestratorami dowód, że te komisje lotnicze są niepoważne a Lasek to bezczelny troll.

Lasek włożył gen. Błasikowi w usta kwestie wypowiedziane w rzeczywistości przez 2 pilota. samo to świadczy o  dyletantyzmie tej szyszki z KBWL, bo nie zadał sobie nawet pytania, co robił wtedy mjr Grzywna? Nawet na pręgu ktoś zwrócił tu uwagę na dziwność tych ustaleń. Instytut Sehna zaś stwierdził, że mjr Grzywna wypowiadał to, co wypowiadał. Sama obecność gen Błasika który nic nie mówi, nie oddycha itp jest nieudowadnialna, a Lasek właśnie powinien jasno wykazać że gen Błasik tam był. Szczególnie że chorąży Muś nie żyje. Stwierdził chor. że wchodzenie generalicji do kokpitów było czymś niespotykanym u nas.

Całą ta sprawa jest żenująca. Gdyby Polska była normalnym państwem mającym wywiad wojskowy całą ta sytuacja nie mogłaby się wydarzyć. Wywiad od razu miał obowiązek przeprowadzić dochodzenie własne-tajne, zorganizować próbki i przeprowadzić badania. Wtedy raport o niestwierdzeniu na wraku mat-wyb powinien trafić m. i. do Kaczora. O. Proste i logiczne.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Kilka zdań wyjaśnienia: 1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze. 2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie. 3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata. Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia. 4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota. 5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie? Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Polityka