34 obserwujących
592 notki
667k odsłon
4370 odsłon

Konfederacje dwie

Ze spotu Konfederacji żenującego
Ze spotu Konfederacji żenującego
Wykop Skomentuj195

Konfederaci jeśli robicie takie spoty wyborcze:

https://youtu.be/o4YkC8YoWQo

to nie możecie mieć pretensji, że se ktoś robi z was jaja. Przecież to jest niepoważne i żenua. A wy co robicie? Spinacie się. A jaka jest naturalna reakcja na spinkę? Beka. Tutaj takich dwóch ryczy jak barany:

https://youtu.be/9__QUEJs8Ns

Tą waszą śpiewką >>Na Konfederację oddaj głos królewno!<< śpiewają bo obiecali, że jak wejdziecie to będą to śpiewać. Jak wam nie pasowało to trzeba było nie wchodzić. Przecież żeście tam wstawili tekst:


Lecz o tym już nie wspomni, ile wam  zaj*b*jeJaki to jest język? Do kogo taki przekaz jest? Poważne to jest czy nie poważne? Z czym do elektoratu? Porąbało do reszty?

Albo kreujecie się na ugrupowanie poważne, albo niepoważne. Jeśli pajacujecie to nie dziwcie się że jesteście postrzegani jak pajace. To jest pierwsza kwestia do ustalenia. Jak chcecie powtarzać Polską Partię Przyjaciół Piwa to powtarzajcie ale się nie dziwcie.

II

Mamy tu też kwestię opowiadania przez konfederatów rozmaitych bredni na linii PiS-PO. O ile linia taka, że PiS to cieniasy i trzeba prawdziwe alternatywy społeczeństwu zaprezentować jest słuszna o tyle brednie są słabe bo są jawnie absurdalne i tylko skończony gupek da się wkręcić. PiS jest jaki jest ale nie ma porównania do PO. PO dopiero by nam dało łupnia  z 447, uchodźcami, kartą LGBT i konwencjami przemocowymi. Jutro ma być debata Tomasza Sommera z Rafałem Ziemkiewiczem więc będzie ten temat pewnie rozwijany, co jest bez sensu. Konfederaci są w stanie wyłowić tylko emocjonalny aspekt rozmowy, nie ważne o czym jest bo nie rozumią. Wyławiają tylko czy się śmieją z nich czy nie. Jak się śmieją to hejt i kwik. Wstyd mi za was normalnie. W każdym razie swoje położenie na arenie politycznej musicie ustalić. I kogo z jakich pozycji atakować.

image

III

Owszem, pisiory zablokowały was w reżimowej TV z przyczyn takich że boją się że narobicie chlewu i pójdzie to w świat i odium padnie, No i was nie lubią dwa. No i są pisiorami więc tak samo tępi są jak wy. Ale dzięki tej blokadzie Korwinie nie odpalił protokołu 3% i weszliście. I jednak trzeba odpalić ten protokół czyli zaskarżyć wybory bo TV nie wykonała wyroku. I jak będzie powtórka to możecie nie wejść Jeśli skalkulują sędziowie że totalni mają szanse na polepszenie wyniku to mogą nie zatwierdzić wyborów i będziecie się śmiać ale baranim głosem. Nie jest to moją winą.

Plan podziału na 2 koła nie jest też zawiniony przeze mnie. Może ma i sens, jeśli jedno koło będzie poważne (narodowcy) a drugie jajcarskie. Dwa koła to dwa razy więcej czasu na mównicy. Jeszcze niech Braun będzie niezależny to swoje 3 grosze dołoży. Ale elektorat nie tego oczekuje. Jednego ugrupowania oczekuje elektorat i poważnej działalności.

O tym co wypisują różne cymbały nie chce mi się nawet pisać. Że w prezydenckich nie na Dudę będą głosować w 2 turze. Czyli jak Zandberg będzie to na Zandberga kuce zagłosują? I inne takie. Weźcie.

IV

Co mi się podoba to że ściągną na siebie ogień i ostrzał kaczystów odpadnie. Ciekawą byłaby tez sytuacja, w której nie da się zbudować większości bez konfederacji: PiS ma 225 posłów, totalni 224 i jakbyś nie liczył to się nie da. Wtedy byście mogli liczyć na koncesje ze strony kaczystów. Z kolei tamte ściągnęły odium faszystów gdzieś na tydzień przed wyborami aby dzięki wejściu 5 ugrupowań PiS stracił większość. No nie stracił więc cała akcja na nic. Lewaki w internetach nie załapały mądrości etapu i dalej o faszystach ględziły. Ale jak to miało wyglądać? Zandberg wyjdzie na konferencje z Korwinem i oświadczą, że różnice między nimi są niewielkie, kosmetyczne są i koalicję antykaczystowską tworzą? Weźcie. W takiej sytuacji prezydent powierza misję tworzenia rządu, jak się nie uda to sejm, potem ktoś tam i w końcu nowe wybory przyśpieszone. Naród tego nie wytrzymie, ale co poradzisz jak nic nie poradzisz?

W każdym razie ja oczekiwania mam takie: zero zadym, konkretne działania, określenie miejsca na arenie, wizja ustrojowa, itepe, itede. 

Wykop Skomentuj195
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka