SONDAŻOWNIA SONDAŻOWNIA
423
BLOG

Odpowiedzi na pytania od Bogusława Ziętka.

SONDAŻOWNIA SONDAŻOWNIA Polityka Obserwuj notkę 12

Jako trzeci odpowiedzi na zadane pytania udzielił Pan Bogusław Ziętek.

Zapraszam.

 

Pytania do Pana Bogusława Ziętka:

 

 1. Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?
  - zapytał(a): Mary

  Opowiadam się z obowiązkiem państwa odpowiedzialności za zdrwoie obywateli. Zamiast podniesienia składki zdrowotnej o 3 punkty procentowe, co proponuje PO, co stanowi dodatkowe obciązenie dla obywatela na poziomie 96 zł, proponujemy finansowanie szpitali przez podatek lokalny w kwocie np. 10 zł, która trafi bezpośrednio do szpitali. Przy mniejszym obciążeniu podatkowym (wg. PO - 96 zł, w naszej propozycji 10 zł) skuteczność takiego pieniądza będzie wielokrotnie wyższa. Ochrona zdrowia musi być finansowana centralnie na ogólnopolskie programy zdrowotne i lokanie wg. potrzeb lokalnych społeczności.


 2. Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
  - zapytał(a): antoni

  Natychmiast

 3. Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
  - zapytał(a): antoni

  Popieram likwidację podatku dochodowego dla emerytów i rencistów (np. do kwoty 1800 zł świadczenia) oraz wprowadzenie kwoty wolnej od podatku dla osób o najniiższych dochodach (np. 15 tys zł rocznego dochodu). Opowiadam się natomiast za wprowadzeniem wysokiego podatku dla osób najbogatszych i likwidacją rajów podatkowych.


 4. Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
  - zapytał(a): antoni

  To nie takie proste. Jest to pomysł nad którym warto dyskutować. Obecny system emerytalny (prywatne fundusze emerytalne) to katastrofa dla przyszłych emerytów (emerytura z OFE wyniesie nie więcej niż 30 procent osiąganego wynagrodzenia) a także katastrofa dla budżetu, bo OFE zarabiają na nas wszystkich zarządzając ogromnym kapitałem (180 mld zł) i każac sobie płacić za wykupywane obligacje skarbu państwa. Zyski mają tylko OFE. Należy zlikwidować OFE. Powrócić do systemu solidarnościowego. zdecydowanie sprzeciwiam się natomiast pomysłowi PO podniesienia wieku emerytalnego dla wszystkich Polek i Polaków do 67 lat. To jeden z powodów aby nie głosować na Marszałka Komorowskiego. Sposobem na ratowanie systemu emerytalnego nie jest podnoszenie wieku emerytalnego lecz tworzenie nowych miejsc pracy zwłaszcza dla ludzi młodych.


 5. Ile w Pana opinii powinna wynosić płaca minimalna?
  - zapytał(a): PrawdziweObliczePO

  Na dziś 68 procent średniej krajowej tj. około 2300 zł. Powinniśmy natomiast dążyć do ustalenia jednakowej płacy minimalnej na poziomie europejskim. Równej we wszystkich krajach UE.

 6. Co Pan sądzi o pomysłach ratowania Grecji?
  Czy zbyt silne związki zawodowe i rozbudowany tzw. socjal nie powodują bankructwa i biedy w dłuższej perspektywie?

  - zapytał(a): Małpa w czerwonym

  To kompletne nieporozumienie. Społeczeństwo Grecji nie ma szczególnych uprawnień społecznych. Natomiast przez wiele lat było systematycznie oszukiwane twierdzeniami polityków, że wszystko jest świetnie. Podobnie jest w Polsce. Kryzys wywołały międzynarodowe instytucjefinansowe, kasynowy kapitalizm i spekulacje wielkich banków, a płacić za to mają zwykli ludzie. Grecy słusznie nie chcą się na to zgodzić.

 7. Proszę powiedzieć cos o sobie bo Pana nie znam.
  Dlaczego Pan kandyduje? Proszę o konkrety.

  - zapytał(a): Łażący_Łazarz

  Bo to jest istota demokracji. Ludzie maja prawo wybierać po zapoznaniu się z programami kandydatów. dlatego od początku postulowałem cykl debat tematycznych z udziałem wszystkich kandydatów. Niestety niektórzy kandydaci boją się debat jak ognia. W działalności społeczno politycznej uczestniczę od blisko trzydziestu lat. kandyduję bo środowiska pracownicze, ludzie wykluczeni, ekonomicznie słabsi nie mają żadnej reprezentacji politycznej. Ich interesy nie są realizowanę. Chcę to zmienić.

 8. Dlaczego tak niewiele o PPP w mediach?
  - zapytał(a): danziger bowke

  O to trzeba zapytać media. Codziennie organizujemy konferencje prasowe dotyczące najważniejszych spraw społecznych: systemu emerytalnego, funkcjonowania służby zdrowia, miejsc pracy i standardów zatrudnienia, sytuacji i perspektyw ludzi młodych, budownictwa mieszkaniowego. Nic z tego się nie ukazuje. mamy fasadową demokrację, w której główne media służom wpływowym grupom wielkiego kapitału. Polska Partia Pracy tym interesom zagraża, więc o nas milczą.

 9. Czy nie uważa Pan, że palenie opon i rzucanie kamieniami powinno być karane ciężkim kryminałem?
  - zapytał(a): xsior

  Wolę aby spłonął stos opon niż tysiące ludzi straciło pracę a ich rodziny źródło utrzymania. Nie mam zwyczaju rzucania kamieniami.

 10. Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie?
  Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji.
  ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).

  - zapytał(a): Jacek Sierpiński

  Zawetuję. Internet to wolne medium i takim powinien pozostać

 11. Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia?
  - zapytał(a): Mary

  Jestem zwolennikiem powszechnie dostępnej, publicznej i bezpłatnej służby zdrowia 

 

Zapraszam na: UWAGA - jak masz pomysł na ciekawą sondę, ankietę lub test to proszę o kontakt.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka