Kolejna rewolucja w Wiśle. Hyballa odejdzie, właściciel zapowiada "hard reset"

Jakub Błaszczykowski strzelił 4 gole w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Jakub Błaszczykowski strzelił 4 gole w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Po kolejnym fatalnym meczu Wisły Kraków w PKO BP Ekstraklasie, dni trenera Petera Hyballi są policzone. Niemiec będzie musiał znaleźć sobie zajęcie poza klubem z Reymonta, a na zmianie zyska Kuba Błaszczykowski. 

Hyballa nie wypalił 

Ciężkie treningi, obsesja na punkcie "gegenpressing", fizycznym przygotowaniu i natychmiastowym doskoku do rywali - wiadomo już, że założenia Petera Hyballi, który przychodził do Krakowa w grudniu 2020 roku, spełzły na niczym. Wisła Kraków utrzymała się w ekstraklasie drugi raz z rzędu, ale pozostawia po sobie ogromny niedosyt. Gdyby był to normalny sezon i spadałaby z najwyższej klasy rozgrywkowej trzy drużyny, Wisła Kraków najpewniej wylądowałaby na zapleczu ekstraklasy. 

Ostatni mecz Wisły na własnym stadionie

Wisła Kraków uległa Lechowi Poznań na własnym stadionie 1:2, będąc zdecydowanie zespołem gorszym. W ostatnim kwadransie nadzieję kibiców na odwrócenie losów meczu przywrócił Jakub Błaszczykowski sprytnym strzałem z rzutu wolnego, ale było to zbyt mało. Na dodatek, więcej mówi się o reakcji kapitana Wiślaków, który celebrował trafienie z Rafałem Boguskim i legendą "Białej Gwiazdy", Kazimierzem Kmiecikiem, a nie Hyballą. 


Na 29. meczów, Wisła przegrała w sezonie 2020/2021 już 13 raz. Niemiecki trener uważa, że spełnił swój cel, jakim jest utrzymanie. - Dwie kolejki przed końcem zdołaliśmy się utrzymać, co było moim celem w Wiśle. Uważam, że został on osiągnięty zasłużenie - stwierdził po porażce z Lechem. Tyle, że jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce zajmuje trzecie miejsce od końca tabeli, a może go jeszcze przegonić Stal Mielec. Nie o to chodziło włodarzom Wisły, którzy liczyli na spokojne utrzymanie, a może i walkę o górną "ósemkę". 

- Hard Reset. Disk format. System Update. Soon - skomentował wymownie fatalną passę Krakowian Jarosław Królewski, jeden z właścicieli "Białej Gwiazdy". Taki wpis oznacza jedno: zmianę na ławce trenerskiej. 

 

Hyballa odejdzie z Wisły Kraków

Hyballa dodatkowo podpadł zarządowi Wisły, bowiem - jak informuje TVP Sport - podpisał kontrakt ze stacją ZDF na analizowanie meczów Euro 2020, ale bez wiedzy klubu. Głosy z szatni wskazują, że niemiecki szkoleniowiec myślami jest już od dłuższego czasu poza Krakowem.

Z doniesień TVP Sport wynika też, że na kolejny rok z "Białą Gwiazdą" zwiąże się Kuba Błaszczykowski. W ostatnich meczach reprezentant Polski grał u Hyballi tylko "ogony" i nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw, abstrahując od tego, że skrzydłowy pełni rolę także współwłaściciela Wisły Kraków. 

 

Kontakt Hyballi dobiega końca za rok, ale włodarze klubu zostawili sobie furtkę na okoliczność przedwczesnego zerwania umowy. Niemiec z pewnością otrzyma odszkodowanie, choć nie tak wysokie, jak to bywało ze zwalnianymi trenerami Wisły w przeszłości. 

GW

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport