Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL

EURO 2020. Pewny awans Holendrów. Łatwa wygrana w meczu z Austrią

Redakcja Redakcja Euro 2020 Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Holendrzy bez najmniejszych problemów poradzili sobie z Austrią wygrywając 2:0. "Oranje" mają już awans do 1/8 finału Euro 2020 w kieszeni.

Holandia wykorzystała rzut karny

Holandia przeważała od początku spotkania, prowadzenie objęła w 11. minucie. W narożniku pola karnego faulu dopuścił się David Alaba, a "jedenastkę" na gola zamienił Memphis Depay. Z czasem "Pomarańczowi" przestali forsować tempo, ale kiedy tylko przyspieszali, zwykle stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Jeszcze w pierwszej połowie z drugiego gola powinien cieszyć się Depay, ale po świetnym zgraniu przez Wouta Weghorsta, z pięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Austriacy z problemami

Po przerwie grała toczyła się w spokojnym tempie. W 61. min po rzucie rożnym doszło do zamieszania w austriackim polu karnym. Strzał Stefana de Vrija instynktownie odbił bramkarz Daniel Bachmann, a dobitka Matthijsa de Ligta była minimalnie niecelna. Gospodarze rozgrywanego w Amsterdamie meczu wygraną przypieczętowali w 67. minucie. Wówczas szybki kontratak wykończył Denzel Dumfries. Austriacy mieli w ofensywie poważne problemy. Jedyny celny strzał oddali dopiero w 84. minucie.

Dzięki temu zwycięstwu Holandia dołączyła do Włoch (grupa A) i Belgii (grupa B), które są już pewne gry w 1/8 finału.

Sytuacja w grupie C

Ten rezultat oznacza także, że na wyjście z grupy C szanse straciła Macedonia Północna, która wcześniej w czwartek uległa Ukrainie 1:2. W poniedziałek Macedonia zagra z Holandią, a o drugie miejsce Ukraina zmierzy się z Austrią. W lepszej sytuacji jest Ukraina, której do tego celu wystarczy remis. Podział punktów powinien jednak też dać awans Austriakom z trzeciego miejsca.

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL Mecz Austria - Holandia. fot. PAP/EPA/Olaf Kraak / POOL