Prezes PZPN wydał oświadczenie, wiemy co dalej z Paulo Sousą

Salon24.pl
Salon24.pl
Paulo Sousa nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski. Informację przekazał Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. W związku z przedwczesnym odejściem z reprezentacji Polski Paulo Sousa ma wypłacić odszkodowanie PZPN. 

O rozwiązaniu kontraktu z Portugalczykiem poinformował prezes PZPN Cezary Kulesza za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Jako Zarząd podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji - przekazał Cezary Kulesza na Twitterze.

Paulo Sousa był 48. selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski, a pierwszym Portugalczykiem, który prowadził kadrę biało-czerwonych.

51-letni szkoleniowiec, były trener m.in. FC Basel, Fiorentiny i Girondins Bordeaux, w styczniu zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka, który prowadził drużynę narodową od lipca 2018 roku. Portugalczyk wytrwał niespełna rok. Ostatnio tak krótko selekcjonerem na "pełen etat" był... zatrudniający Sousę Zbigniew Boniek.

SW


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport