MSWiA ściga Ochojską. Jest zawiadomienie do prokuratury ws. obrażania Straży Granicznej

Janina Ochojska kontra MSWiA. Fot. Facebook
Janina Ochojska kontra MSWiA. Fot. Facebook
Wiceszef MSWiA podpisał się pod zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosłankę Janinę Ochojską. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej porównała w grudniu Straż Graniczną do niemieckich i sowieckich "katów" z czasów II wojny światowej.

- Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom - tak Janina Ochojska oskarżała polskie formacje mundurowe, strzegące granicy z Białorusią.  

Zobacz: Ochojska porównała Straż Graniczną do katów z obozów koncentracyjnych

- Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów - dodawała eurodeputowana z PO. Podobnie jak Barbara Kurdej-Szatan i Władysław Frasyniuk, teraz odpowie za znieważanie funkcjonariuszy państwa polskiego. 

- Przed chwilą podpisałem zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów Janiny Ochojskiej kierowanych pod adresem Straży Granicznej - oświadczył wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.  

 

Nie przegap: Pierwszy taki dzień na granicy polsko-białoruskiej. SG podała dobre wiadomości

- Przygotowaliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i lada chwila zostanie skierowane to zawiadomienie wobec pani Ochojskiej, bo nie pozwolimy na to, żeby porównania, które ona konstruuje w przestrzeni publicznej były adresowane do Straży Granicznej; Przypomnę, że to są rzeczy niedopuszczalne. Ona porównywała tę sytuację do sytuacji wojennych, że ostatnie takie historie, które się dzieją na granicy to ona zna z opowieści o II wojnie światowej. To jest nieprawdziwe, nieuprawnione, to są wymysły, to też jest polityka - tłumaczył wiceminister w TVP. 

- Łukaszenka niezwykle się cieszy i myślę, że powinien wysłać kwiaty pani Janinie Ochojskiej - ironizował Wąsik.  

Czytaj: 

Niemieckie media nadal używają kłamstwa o "polskich obozach zagłady". Teraz bawarska prasa

Kurski zapowiedział nową gwiazdę "Sylwestra Marzeń". To znany na całym świecie piosenkarz

Dezerter z granicy znęcał się nad matką. Ogłoszono prawomocny wyrok


GW

Lubię to! Skomentuj89 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka