Szymon Marciniak jedzie do Kataru. Będzie sędziował mecze na mundialu

Szymon Marciniak wraz ze swoimi asystentami Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim będą sędziować mecze mistrzostw świata w Katarze. Źródło: PAP/Sportimage/PA Images
Szymon Marciniak wraz ze swoimi asystentami Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim będą sędziować mecze mistrzostw świata w Katarze. Źródło: PAP/Sportimage/PA Images
Szymon Marciniak wraz ze swoimi asystentami Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim będą sędziować mecze mistrzostw świata w Katarze. Na mundial pojedzie również sędzia VAR Tomasz Kwiatkowski. Informację przekazał rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Sędzia, który na co dzień mieszka w Płocku sędziował w tym sezonie osiem meczów Ligi Mistrzów. Wielu ekspertów mówiło, że Marciniak bardzo dobrze wykonywał swoją rolę w elitarnym turnieju. Pojawiały się także doniesienia, że zostanie on arbitrem meczu finałowego między Liverpoolem a Realem Madryt. Ostatecznie jednak tak się nie stało i spotkanie 28 maja na Stade de France poprowadzi Francuz Clement Turpin. 

Nie tylko piłkarze lecą reprezentować Polskę w Katarze 

Szymon Marciniak, który znalazł się na liście arbitrów poprowadzi mecze fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Jeżeli polski sędzia będzie spisywał się dobrze we wstępnej fazie turnieju, FIFA może zadecydować, że Marciniak posędziuje również mecze pucharowe. 

Asystentami Marciniaka na mundialu w Katarze bedą Polacy Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Tomasz Kwiatkowski natomiast nie będzie częścią polskiej ekipy sędziowskiej. Arbiter z Warszawy ma być obecny na spotkaniach jako sędzia VAR, który będzie pomagać sędziom innych narodowości.

Pełną listę sędziów, którzy poprowadzą spotkania na tegorocznym mundialu opublikował na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Na liście oprócz wspomnianego Marciniaka znaleźli się również znani z europejskich lig Daniele Orsato, który prowadził spotkanie Polski przeciwko reprezentacji Hiszpanii podczas Mistrzostw Europy 2020 oraz wspomniany Clement Turpin. W Katarze zobaczymy również rodaczkę Turpina, Stephanie Frappart, która poprowadzi niektóre mecze. 

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze 

Mundial w Katarze nietypowo w tym roku odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Reprezentacja Polski w grupie zmierzy się kolejno z Meksykiem (22.11, godz. 17:00), Arabią Saudyjską (26.11, godz. 14:00) oraz Argentyną (30.11, godz. 20:00).

Finały będą rozgrywane na ośmiu stadionach. Mecz otwarcia odbędzie się w miejscowości Al-Chaur na "Al Bayt Stadium". Finaliści turnieju natomiast zagrają na stadionie "Lusail Stadium". Na mundialu zobaczymy łącznie 32 drużyny. 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport