Kubica wraca do bolidu F1! Przed nim ważne zadanie przed Grand Prix Hiszpanii

Robert Kubica wystąpi przed Grand Prix Hiszpanii w Formule 1! Fot. Orlen Team
Robert Kubica wystąpi przed Grand Prix Hiszpanii w Formule 1! Fot. Orlen Team
Robert Kubica pierwszy raz w tym roku zasiądzie w bolidzie F1 podczas weekendowego treningu na torze w Barcelonie. Krakowianin przetestuje model C42 Alfa Romeo.

Najlepszy polski rajdowiec brał już udział w testach bolidu w lutym b.r., ale wtedy w stolicy Katalonii zdołał pokonać zaledwie kilka okrążeń na skutek usterek maszyny. W kwietniu sporo jeździł na torze Imola, gdzie wraz z Pirelli jego team sprawdzał opony.

Alfa Romeo wprowadziła do bolidu kilka nowości, mające na celu m.in. poprawienie prędkości w szybkich zakrętach. Kubica wcześniej brał udział w testach bolidu na symulatorze. W rajdówce wymieniono podłogę i przednie skrzydło. 

Pierwszy trening w Barcelonie będzie niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dla polskiego kierowcy w tym roku. Jak przekazuje portal "Powrót Roberta", Kubica będzie jeździł szybko, wykona przejazdy wyścigowe i - niewykluczone - kwalifikacyjne w F1. Po treningu, rajdowiec pozostanie w Barcelonie na wypadek, gdyby musiał pełnić rolę rezerwowego w teamie Alfa Romeo. 

Kubicę czekają w tym roku jeszcze cztery jazdy testowe przed Grand Prix. Kolejna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności nadejdzie przed sportową imprezą F1 na Węgrzech. 

 

Czytaj też: 


GW

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport