Granerud ściska Kubackiego podczas konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, fot. PAP/Grzegorz Momot

Świetny wynik Dawida Kubackiego. To jego ósme podium w Pucharze Świata z rzędu

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w konkursie skoków narciarskich w Bischofshofen, ostatniej odsłony 71. Turnieju Czterech Skoczni. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej imprezy Norweg Halvor Egner Granerud.

Dobra forma Dawida Kubackiego

Po pierwszej serii Granerud prowadził, a Polak był trzeci ze stratą blisko pięciu punktów. Pomiędzy Granerudem a Kubackim był Anze Lanisek. W drugiej serii nasz lider klasyfikacji PŚ skoczył na 140 metrów i uzyskał świetną notę ponad 300 punktów. Lanisek był tuż zanim - skoczył 139 m. Granerud "pozamiatał" wszystkich, lądując aż 143,5 m od progu.

To ósme podium Kubackiego w PŚ z rzędu. Kamil Stoch zajął siódme miejsce. Piotr Żyła był na zakończenie turnieju dziesiąty. Po pierwszej serii odpadli 40. Jan Habdas, 42. Paweł Wąsek oraz 43. Stefan Hula

Wyniki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki był trzeci, Słoweniec Anze Lanisek, a Norweg Halvor Egner Granerud jest  zdecydowanie królem tej zimy w skokach narciarskich.

W drodze po statuetkę Złotego Orła Granerud wygrywał też zawody w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Kubacki najlepszy był tylko w Innsbrucku i w klasyfikacji generalnej imprezy stracił do Norwega aż 33 punkty.

W Bischofshofen Granerud pokonał Laniska o 7,9 pkt, a Polak stracił do zwycięzcy 9,7 pkt. Słoweniec stanął na najniższym stopniu podium TCS. Czwarty w klasyfikacji generalnej był Piotr Żyła, a piąty Kamil Stoch.