17 obserwujących
383 notki
115k odsłon
121 odsłon

KORYTO+

Wykop Skomentuj7

imageKonfederacja

1 godz. ·

Z cyklu: Jak władza marnotrawi i przejada pieniądze obywateli. Polska Agencja Ratingowa miała ułatwić inwestycje polskim przedsiębiorcom. Funkcjonuje od 6 lat (wcześniej jako Instytut Analiz i Ratingu), miała już 7 prezesów lub p.o. prezesa, a na wynagrodzenia wydała oficjalnie już blisko 4 miliony złotych. Efekt? Nie wydano ANI JEDNEGO ratingu!

Polska Agencja Ratingowa (PAR) miała być alternatywą dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw, które z prośbami nadania ratingów muszą się zgłaszać do prywatnych lub międzynarodowych agencji, przyjmując ich ceny. Agencję wpisano jako projekt strategiczny do "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" przygotowanej w 2016 roku właśnie przez Morawieckiego. Tymczasem po dziś dzień nawet nie uzyskała licencji, natomiast bez najmniejszego problemu kolejni prezesi i pracownicy otrzymywali wynagrodzenia na łączną kwotę 3,8 miliona złotych i to oficjalne dane tylko za lata 2014-2018 , więc już wiemy, że kwota ta jest znacznie wyższa. Dodajmy, że wszystkie te lata Agencja kończyła ze stratą netto, w poszczególnych latach wyniosły: 2014 – 528 tys. zł, 2015 – 810 tys. zł, 2016 – 378 tys. zł, 2017 – 186 tys. zł, 2018 – 1,25 mln zł.

Przez 6 lat politycy rządów PO i PiS zmarnotrawili łącznie miliony złotych a efektu nie ma żadnego, może z wyjątkiem tego, że nominowani przez partie władzy zarządcy Agencją mogli sporo zarobić. Oto jeden ze sztandarowych przykładów marnotrawstwa pieniędzy Polaków i przejadania ich przez władzę. Prosimy o UDOSTĘPNIANIE, niech jak najwięcej osób zobaczy jak rządzący trwonią pieniądze obywateli!Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale