18 obserwujących
660 notek
174k odsłony
219 odsłon

Testów - dzisiaj tylko 10 tysięcy, epidemia zaczyna wygasać.

Wykop Skomentuj17

Na zasadzie udostępnienia

_________________


Sławomir Mentzen

Patrząc po liczbie pozytywnych testów - dzisiaj tylko 10 tysięcy, epidemia zaczyna wygasać. Każdego dnia wykonujemy coraz mniej testów, z których zwykle co drugi jest pozytywny. Dzięki temu liczba zakażonych wykrywanych każdego dnia jest coraz niższa, statystyki się poprawiają i jest nadzieja na poluzowanie obostrzeń. Wspólnym wysiłkiem rządu i obywateli, którzy zaczynają odmawiać udziału w tym cyrku, wygramy zaraz z wirusem.
Gdzie tkwi klucz do sukcesu? Taki test oznacza kilka godzin stania w kolejce, kilkudniową kwarantannę dla testowanego i jego rodziny do momentu uzyskania wyniku, a jeżeli ten będzie pozytywny, to jeszcze dłuższą. Dlatego Polacy zaczęli masowo odmawiać sobie przyjemności wykonania testu. Jeżeli ktoś czuje się chory, to po prostu czeka w domu, aż wyzdrowieje, zamiast sprowadzać na siebie areszt domowy i wizyty policji. Swoją drogą to, że ktokolwiek bierze na poważnie te codzienne dane o liczbie zakażeń i utożsamia je z prawdziwą liczbą zakażonych, świadczy o tym, w jakiej ciemnocie my żyjemy. Rząd równie dobrze mógłby podejmować decyzje w oparciu o dane od Wróżbity Macieja, albo na podstawie aktualnego horoskopu.
Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie robić łapanki na ulicach celem zrobienia testu i podtrzymania podniosłego nastroju. Zdaje się zresztą, że minister Niedzielski już to zapowiadał. Proponuje się z tym pospieszyć. Pozwoli to władzy sprawdzić w boju swoich ludzi, wyselekcjonować tych najbardziej oddanych, których będzie można za miesiąc oddelegować do nalotów na domy, w których w Wigilię odbywać się będą nielegalne i wywrotowe spotkania rodzinne.

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale