18 obserwujących
661 notek
174k odsłony
216 odsłon

Przed wprowadzeniem "narodowej kwarantanny" uratowała nas... niekompetencja rządu!

Wykop Skomentuj8

Na zasadzie udostępnienia

=========================

Konfederacja

Przed wprowadzeniem "narodowej kwarantanny", czyli całkowitego lockdownu, uratowała nas... niekompetencja rządu!
"Gdyby nie błędy w raportowaniu liczby nowych zakażeń, 10-11 listopada przekroczylibyśmy granicę, która uprawniałaby rząd do wprowadzenia narodowej kwarantanny. Tyle, że w międzyczasie zaczęły "gubić się" tysiące wykrytych przypadków...
4 listopada - tego dnia premier Mateusz Morawiecki wyznacza plan działania na najbliższe tygodnie. Zapowiada, że jeżeli średnia liczba nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem z ostatnich siedmiu dni przekroczy 70-75 dziennie w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, zarządzona zostanie narodowa kwarantanna. Przekładając to na dzienną liczbę nowych przypadków, to poziom ok. 27-29 tys.
W tym samym czasie w danych o rozwoju epidemii zaczyna się dziać coś dziwacznego. Jak zwraca uwagę po kilku dniach Michał Rogalski - twórca największej bazy danych o epidemii, który wraz z innymi wolontariuszami codziennie spisywał m.in. dane ze wszystkich Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Polsce - dane z PSSE w części województw zaczynają mocno "rozjeżdżać" się z tym, co raportują stacje wojewódzkie oraz, w ślad za nimi, Ministerstwo Zdrowia.
Porównując dane ogólnopolskie z sumą przypadków ze wszystkich powiatów, okazuje się, że ta pierwsza liczba jest np. 13 listopada o ponad 16,5 tys. niższa (licząc od początku epidemii).
Według danych resortu zdrowia największa dobowa liczba nowych zakażeń to 27 875 - z raportu 7 listopada. Suma nowych przypadków w tym dniu ze wszystkich powiatów to ponad 30,4 tys.
Gdyby brać pod uwagę sumę dobowych przypadków z powiatów, 10 i 11 listopada średnia liczba nowych zakażeń z siedmiu dni byłaby powyżej poziomu 27 tys. Wówczas wskaźnik ten oscylował wokół 27,4 tys. nowych zakażeń, tj. ok. 71,4 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Taki poziom, zgodnie z rządową "rozpiską", uprawniał premiera Mateusza Morawieckiego do wprowadzenia głębszego lockdownu."
(Link do całości w komentarzu)

image

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale