28 obserwujących
1012 notek
378k odsłon
  267   0

Uchwała Zgromadzenia Narodowego-odpowiedź żydowskiej grupie rozbójniczej!

Premier Morawiecki w wypowiedzi dla PAP powiedział:


– Do tej sprawy podchodzimy bardzo konsekwentnie i jednoznacznie, uwzględniając cały kontekst historyczny. Tłumaczymy, że oczekiwania, aby Polska zadośćuczyniła za niemieckie zbrodnie oparte są na fundamentalnym nieporozumieniu. Polska była ofiarą i Niemiec, i Związku Radzieckiego. Niemcy zniszczyli nasz kraj, chcieli wymordować niemal cały polski naród, a pozostałą część zamienić w niewolników. To my mamy prawo do tego, aby żądać odszkodowań – odpowiedział Morawiecki.

Jak podkreślił, „sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest zresztą całkowicie uregulowana – od lat mamy podpisaną w tej sprawie z Amerykanami umowę indemnizacyjną, która zwalnia nasz kraj z tej odpowiedzialności”.

– Chcę to jasno podkreślić: nie ma obecnie tego tematu. Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna. Polska była ofiarą, a nie katem. I przede wszystkim to Niemcy nigdy nie zrekompensowały Polsce strat, które spowodowała zbrodnicza polityka III Rzeszy –


Ale to nie wystarczy!!!

Potrzebny jest  dobitny i wymowny akt polityczny!

Takim aktem powinna być Uchwała polączonych izb:  Sejmu i Senatu.

I to niezwlocznie!

Czy ja, prosty  bloger, mam was, polityków uczyć jak się robi elementarną politykę?!

Uchwała powinna zawierać 3 punkty.


1. Roszczenia materialne osób pochodzenia żydowskiego i będących obywatelami amerykańskimi zaspokaja rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki na podstawie umowy międzyrządowej- i tu przytoczona odpowiednia umowa i jej brzmienie.


2.Jakiekolwiek  roszczenia materialne  do powojennego mienia  bezspadkowego nie mają podstaw prawnych w prawie: polskim, międzynarodowym i amerykańskim- i jako takie są bezzasadne i nie będą rozpatrywane.


3.Ewentualne inne,uzasadnione i udokumentowane roszczenia materialne grup czy organizacji ( w szczególności żydowskich)  wynikłe z sytuacji wojny i powojennej, będą zaspokojone niezwłocznie -wtedy i tylko wtedy - kiedy Republika Federalna Niemiec (jako kontynuacja prawna III rzeszy Niemieckiej) wypłaci reparacje i odszkodowania wojenne w pełni odpowiadającym rzeczywistym stratom materialnym Państwa Polskiego.


Dodatkowym bonusem tej Uchwały będzie pokazanie kto jest przeciw z posłów i senatorów!!

Naród ,suweren będzie miał jasność,kto jest przeciw żywotnym interesom Polski i jej obywateli

A więc ,do dzieła!!

Kto w Sejmie  zgłosi projekt Uchwały?!

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale