65 obserwujących
528 notek
465k odsłon
822 odsłony

Czego jesteśmy świadkami a czego sobie do końca nie uświadamiamy?

Wykop Skomentuj10Obecna sytuacja na świecie, jest sytuacją czasu przełomu geopolitycznego, w jakimś sensie podobnego do czasu z początków XX wieku, czyli sytuacji, gdy dotychczasowemu hegemonowi światowemu, jakim wtedy było imperium brytyjskie, wyrastał konkurent do przejęcia hegemonii w postaci Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Różnica pomiędzy obecną a tą ówczesną sytuacją geopolityczną jest fundamentalna, gdyż ta z pierwszych dekad XX wieku dotyczyła rywalizacji pomiędzy potęgami zbudowanymi i należącymi do tej samej cywilizacji Zachodu, więc można w uproszczony sposób określić, że była rywalizacją pomiędzy członkami tej samej „cywilizacyjnej rodziny”.

Stąd procesy zmiany hegemona nie podlegały drastycznym wstrząsom ideologicznym.

Obecnie sytuacja wygląda całkiem inaczej, bo wyłaniającym się i rosnącym konkurentem do przejęcia globalnej hegemonii od USA są Chiny, reprezentujące odrębną chińską cywilizację, która w sprawach państwowych jest antropolatryczna i bezetyczna.

Od początków XX wieku, coraz większy wpływ na władze państw świata Zachodu, miały dwa zasadnicze środowiska:

- Rothschildowie, czyli klan globalnych banksterów reprezentujących odrębną i wrogą Zachodowi cywilizację Talmudu.

Od II-giej połowy XVIII wieku Rothschildowie, międzynarodowa rodzina niemieckich Żydów, związana z bankowością i finansami, jako przedstawiciele tej cywilizacji, osiągnęli w pierwszych dekadach XX wieku tak dominującą pozycję(szczególnie po powołaniu w 1913 roku prywatnego banku FED, jako banku centralnego USA z monopolem emisji pieniędzy), że ta ich finansowa potęga, w coraz większym stopniu przekładała się na władzę polityczną, nie tylko w USA ale na całym Zachodzie.

- Rockefellerowie(twórca potęgi klanu to John Davison Rockefeller, którego przodkiem ojca był niemiecki protestant Johann Peter Rockefeller (ochrzczony 27 września 1682 w kościele protestanckim w Rengsdorf), który wyemigrował w 1723 z Altwied (obecnie część Neuwied w Nadrenii-Palatynacie) z trójką swoich dzieci i osiadł w Germantown w Pensylwanii a jego matka Eliza Davison miała pochodzenie szkocko-irlandzkie, czyli klan którego potęga wyrosła w II-giej połowie XIX wieku na stworzonym monopolu - ich flagowej firmie Standard Oil , który przerabiał 90 proc. ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych.

Oba klany w różnych okresach i w różnych sprawach rywalizowały lub współpracowały ze sobą.

Rozpoczęli oni realizację projektu pod nazwą Nowego Porządku Światowego, którego celem miał być Rząd Światowy pod ich kontrolą, zlokalizowany w ich „mateczniku” czyli w USA.

Najważniejszym(kluczowym) kontynentem od którego rozpoczęto ten projekt, to Eurazja czyli Europa i Azja.

Pierwszym podejściem do tego celu miała być wojna światowa(I WŚ) i w jej wyniku komunistyczna rewolucja sfinansowana i wywołana przez nich w Rosji w 1917 roku i marsz tej rewolucji na Zachód.

Pochód rewolucji na Zachód do ogarniętych rewolucją Niemiec, powstrzymała w 1920 roku odradzająca się Polska po I WŚ i po 123 latach zaborów.

Drugie podejście, to finansowanie projektu Tysiącletniej Rzeszy Hitlera, czyli ekspansja z Zachodu na Wschód w celu podporządkowania sobie Eurazji po zwycięskiej następnej WŚ.

Ten drugi etap zakończył się połowicznym sukcesem, bo nie powstała EURAZJA ale jej dwie części bliskie ideologicznie(Rosja-komunizm i zapoczątkowane Planem Marshalla Wspólnoty Europejskie – UE czyli eurokomunizm) ale wrogie sobie nawzajem.

Stąd potrzebna była tzw. zimna wojna pomiędzy Wschodem i Zachodem, zakończona rozpadem ZSRR, ale powstałej w jej wyniku Rosji nie udało się im podporządkować(okres jelcynowskiej smuty lat 90-tych XX wieku, podczas którego podjęto próbę podporządkowania ekonomicznego Rosji, zakończył się niepowodzeniem).

Stąd po tym okresie, gdy do władzy w Rosji doszli „siłownicy”, stanowiący nową rosyjska arystokracje z Putinem na czele (czyli pracownicy resortów siłowych, wojska, służb specjalnych, sądownictwa i prokuratury), rozpoczęto nowy etap w budowie projektowanej EURAZJI ale wg zmienionej formuły: jak nie siłą(pałką), to przywilejami i obietnicami(marchewką).

Politolodzy nazwali ten etap, zaczynający się od początku XXI wieku, polityką „przyciągania Rosji do Zachodu” z jej szczytowym okresem zwanym polityką resetu USA-Rosja prowadzoną przez administrację B.H.Obamy(2009-2013).

Dla Polski, skutkiem tej polityki była zbrodnia z 10.04.2010 roku.

Również i ta próba nie powiodła się i stąd interesy obu klanów rozeszły się.

Klan Rockefellerów pozostał przy wspieraniu polityki amerykańskiego „deep state” reprezentowanego przez Demokratów(Clintonowie, Obama), czyli globalizacji i polityki wspierania projektu Nowego Porządku Świata i Rządu Światowego.

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka