65 obserwujących
502 notki
448k odsłon
419 odsłon

A.Macierewicz: "TAK. TAKI RAPORT BĘDZIE"

Wykop Skomentuj32

Antoni Macierewicz w  felietonie dla TV Trwam z cyklu "Głos Polski" powiedział:

"Jestem ostatnio bardzo często pytany o to czy 10. rocznica tragedii smoleńskiej przyniesie także informacje o tym, co naprawdę się wydarzyło, jak do tego doszło, kto jest za to odpowiedzialny, czyli krótko mówiąc, czy będzie raport, który pokaże rzeczywisty przebieg wydarzeń. Tak. Taki raport będzie"


oraz:

"– Proszę Państwa jestem ostatnio bardzo często pytany o to czy 10. rocznica tragedii smoleńskiej przyniesie także informacje o tym, co naprawdę się wydarzyło, jak do tego doszło, kto jest za to odpowiedzialny, czyli krótko mówiąc, czy będzie raport, który pokaże rzeczywisty przebieg wydarzeń. Tak. Taki raport będzie. Oczywiście nie można wykluczyć, że ze względów technicznych, a także różnych innych, mówiłem o tym wielokrotnie, także w tych felietonach, pokazując, jakie trudności były na drodze do stworzenia tego raportu i dokonania pewnych bardzo istotnych analiz, że niektóre informację będą opublikowane później "

oraz:

"Ten raport składa się, czy też omawia cztery podstawowe kwestie. Po pierwsze sprawę związaną z remontem samolotów TU-154, a ten remont był realizowany pod olbrzymim wpływem rosyjskim, a zwłaszcza specjalnych służb rosyjskich ze wsparciem niektórych służb specjalnych działających w Polsce i niektórych polityków, którzy ułatwiali, którzy sprawiali, że ta operacja stała się możliwa"

oraz:

"Trzeci temat znowu podzielony na dwa bloki, a więc odpowiedzialność za fałszowanie badania katastrofy, dramatu smoleńskiego, odpowiedzialność prawno-organizacyjna i tutaj szczególną rolę odegrał pan Donald Tusk, ale nie tylko, bo także ówczesny minister obrony narodowej, który nie powołał komisji badania wypadków lotniczych lotnictwa państwowego, jedynej instytucji mającej prawo przeprowadzić takie badania, respektowanej przez stronę rosyjską, przez pięć kluczowych pierwszych dni "

oraz:

"Wreszcie blok drugi tej części, mianowicie pokazanie, jak fałszowano, kłamano, oszukiwano, niszczono dokumentację lub wytwarzano zupełnie fałszywą. Tutaj przywołam tylko jeden przykład, mianowicie ekspertyzę jednej z amerykańskich firm, która dla pana Millera stała się podstawą rekonstrukcji przebiegu wydarzeń z jedną tylko różnicą, mianowicie ta firma stwierdziła jednoznacznie, analizując teren wrakowiska, że doszło tam do dwóch eksplozji. To zostało zmienione. Jest przebieg rozmowy komisji Millera, gdy ustanawia ona, że to są bardzo brzydkie słowa i trzeba je zmienić, nie można mówić o wybuchach i będą „pożary” "

oraz:

"Sfałszowano fundamentalny dokument pokazujący, jak było. Tak będzie wyglądał ten raport, ale będzie on zawierał jeszcze jedną część, mianowicie będzie on zawierał ekspertyzę Uniwersytetu Wichita w Stanach Zjednoczonych, Narodowego Instytutu Badań Lotniczych pokazujących, jak naprawdę do tego doszło. Raport będzie. Ten dramat, to jest dramat narodowy, to jest dramat, który dotyczy nas wszystkich i musi być wyjaśniony"

Całość :

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-macierewicz-o-raporcie-dot-katastrofy-smolenskiej-w-zwiazku-z-jej-10-rocznica-tak-taki-raport-bedzie/


Temat notki: Katastrofa smoleńska

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale