66 obserwujących
523 notki
462k odsłony
5584 odsłony

COVID 19, Dean Koontz - "Oczy ciemności" z 1981 roku i wirus Wuhan 400 w roku 2020

Wykop Skomentuj

Autor: Koontz Dean R.

Tytuł oryginalny: The Eyes of Darkness

Tytuł polskiego tłumaczenia : Oczy ciemności

Tłumacz: Leszczewski Artur

Kategoria: Literatura piękna

Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Forma: powieść

Rok pierwszego wydania: 1981

Rok pierwszego wydania polskiego: 2009

image

Fragmenty powieści:

(...)

Chiński uczony Li Chen uciekł do Stanów, zabierając ze sobą dyskietkę z danymi o najważniejszej broni biologicznej Chińczyków z ostatnich dziesięciu lat. Nazwali ją "Wuhan-400", ponieważ została wynaleziona w laboratorium RDNA mieszczącym się w pobliżu miasta Wuhan i była to czterechsetna odmiana zdolnego do życia wirusa stworzona w ich centrum badawczym. Wuhan-400 jest bronią doskonałą. Zaraża tylko ludzi. Żadne inne żywe stworzenie nie może być nosicielem.

(...)

(...)

- Wuhan-400 można zarazić się lub zostać nosicielami w 4 godziny po pierwszym kontakcie z wirusem. Po zarażeniu nikt nie przeżyje dłużej niż dobę. Większość umiera wciągu pierwszych 12 godzin.

(...)

(...)

- Przenosi się do pnia mózgu i tam zaczyna wytwarzać toksynę, i tam zaczyna rozkładać tkankę mózgową. Niszczy tę część mózgu, która odpowiedzialna jest za automatyczne funkcje organizmu. Człowiek zwykle traci puls, narządy przestają funkcjonować, zanika mechanizm oddychania.

(...)

(...)

Zaraża tylko ludzi. Żadne inne żywe stworzenie nie może być nosicielem. Podobnie jak syfilis, Wuhan-400 nie przetrwa poza ludzkim organizmem dłużej niż minutę, co znaczy, że nie może na długo skazić obiektów czy całych miast, jak w przypadku wąglika czy innych wirusów. Kiedy nosiciel umiera, żyjący w nim Wuhan-400 umiera chwilę później, gdy tylko temperatura ciała spadnie poniżej 30 stopni Celsjusza. Widzicie, jakie olbrzymie ma to zalety?

(...)

Co ciekawe, nie tylko Dean Koontz został uznany prorokiem wydarzeń z początku tego roku. W wydanej w 2008 roku książce End of Days amerykańska spirytystka, okultystka i prorokini Sylvia Browne orzekła, że w 2020 roku świat będzie cierpiał na epidemię chorób płuc. Brzmi znajomo?

imageSłowo Deana Ray Koontza rocznik 1945, autora książki, który  zaczął pisać pod koniec lat 60., skupiając się początkowo na powieściach science fiction a później porzucił ten gatunek i częściowo pod prawdziwym nazwiskiem, częściowo pod pseudonimami zajął się pisaniem thrillerów i horrorów.

(...)

Dedykuję tę lepszą wersję Gerdzie(żonie autora- przyp. mój), z wyrazami miłości. Po pięciu latach, kiedy zbliżam się do końca poprawiania tych wczesnych wersji, które pisałem pod pseudonimem, zamierzam wziąć się do pracy nad sobą. Pamiętając, ile mam do zrobienia, postanowiłem nazwać ten nowy projekt planem stuletnim.

Wtorek 30 grudnia 

(....)

Nowy geopolityczny projekt D.Trumpa uruchomiony przez niego po wygranych wyborach z 2016 roku,  został nazwany PROJEKTEM STULECIA D.TRUMPA.

Czyżby  administracja D.Trumpa postanowiła zrealizować w życiu scenariusz z książki Deana Koontza z roku 1981 i to w roku 2020 z przepowiedni Sylvii Browne z 2008 roku?

         


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura