Blog
stan35
35stan
35stan Mgr inż. urządzeń sanitarnych,
49 obserwujących 330 notek 273756 odsłon
35stan, 10 stycznia 2017 r.

Polemika z tezą zawartą w tekście @Maciej Jordan

157 0 0 A A A


W swojej notce pt. "Rządy PiS w Polsce wypadkową polityki USA?" Pan Maciej Jordan pisze :


"Kolejna sprawa to głosy MON, które wskazują, że Polska będzie blokować projekt "Jedwabnego Szlaku"."


Wypowiedź A.Macierewicza z 2015 roku i obecna wypowiedź w programie "Warto rozmawiać" mogą być elementem gry jaką Macierewicz i PIS prowadzi wobec polityki USA.
PIS i A.Macierewicz są jednoznacznie proamerykańscy i proizraelscy(pomimo tego, że tragedia smoleńska była wynikiem polityki resetu USA-Rosja a polityka resetu była wymuszona na USA żywotnym interesem Izraela jakim był program atomowy Iranu - chodziło o porozumienie z Rosją, która w zamian za ustępstwa USA na rzecz Rosji, np. tarcza w Polsce, likwidacja antyrosyjskiej elity polskiej) miała pozwolić na zaatakowanie przez USA, Izrael i koalicję, w tym z udziałem Polski, instalacji nuklearnych Iranu, a wcześniej zniszczenie krajów , ewentualnych sojuszników Iranu takich jak Libia czy Syria.
Takie były plany Obamy i tylko wyłamanie się Rosji z resetu, pozwoliło na takie a nie inne postanowienia szczytu w Walii w 2014 i szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku.
Zachowanie PIS(milczenie Prezydenta i Premiera wobec wypowiedzi A.Macierewicza) może być grą by nie przeszkodzić odchodzącej  ekipie Obamy w zrealizowaniu postanowień szczytu NATO w Warszawie wobec ewentualnych poczynań D.Trumpa, który zapowiadał chęć porozumienia z Rosją,  bo wtedy Putin mógłby postawić warunek, by do realizacji postanowień szczytu NATO z Warszawy nie doszło, tak jak to było z tarczą antyrakietową i resetem Obamy.
 


Opublikowano: 10.01.2017 21:21.
Autor: 35stan
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie znoszę kłamstwa, obłudy, relatywizmu moralnego i bezczelności w ich prezentacji. Preferuję rozmowę merytoryczną, opartą na faktach i uprawdopodobnionych poszlakach, analizy oparte na kojarzeniu różnych informacji i faktów w logiczny ciąg zdarzeń. Wyznaję pogląd, iż w polityce nie należy liczyć na przyjaźń, tylko na wspólne interesy, które najlepiej gwarantują dobrą współpracę, że partnerowi można zaufać, jeśli ma się możliwość kontroli jego działań.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Z tymi procentami i zawartościami czegoś w czymś, mieliśmy do czynienia już w PRL-u i na ten...
  • Obecność jej nie była przypadkowa, bo jak mawiał Ks. Bronisław Bozowski: "nie ma...
  • I znowu dopadła cię głupawka.

Tematy w dziale Polityka