69 obserwujących
616 notek
518k odsłon
  1327   0

Niemiecka UE i ......niemieckie Trójmorze?

"Niemcy partnerem Trójmorza? Polska poparła wniosek"


(...)

– Polska poparła wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza w charakterze państwa partnerskiego – poinformował szef gabinetu prezydenta. Zdaniem Szczerskiego chęć udziału Berlina w pracach inicjatywy potwierdza jej międzynarodowe znaczenie.

(...)

(...)

Inicjatywa Trójmorza jest platformą współpracy prezydentów dwunastu państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Jej celem jest wzmacnianie spójności Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy infrastrukturalnej, energetycznej i gospodarczej państw Europy Środkowej. 

(...)

https://www.tvp.info/38687290/niemcy-partnerem-trojmorza-polska-poparla-wniosek


Projekt "Trójmorza" powstał po klęsce polityki resetu USA-Rosja i miał być projektem blokującym realizację projektu EURAZJI czyli unii UE i Rosji(od Atlantyku po Pacyfik), jako sojusznika USA w rywalizacji z rosnącymi w siłę Chinami.

Projekt EURAZJI był uwieńczeniem polityki pozimnowojennej, zrazu nazywanej "polityką przyciągania Rosji do Zachodu" a w szczytowym okresie "polityką resetu USA-Rosja".

Należy postawić pytanie, czy wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza został wcześniej uzgodniony z USA, bo to by oznaczało zmianę dotychczasowej polityki Niemiec, strategicznego partnerstwa rosyjsko niemieckiego, czy też jest próbą Niemiec, dążących do zablokowania tego projektu(zdominowania partnerów tego projektu) jako element przeciwstawiania się polityce USA w Europie?

Jaką rolę odgrywa w tej grze Prezydent A.Duda i czyje interesy reprezentuje popierając ten wniosek Niemiec?

Jeśli byłyby to wspólne interesy Niemiec i USA, to oznaczałoby to powrót Niemiec do roli najważniejszego partnera USA w Europie kontynentalnej, jaką pełniły do czasu  klęski polityki resetu USA-Rosja.

Pamiętając historię weta Prezydenta A.Dudy  do ustaw o SN i KRS po wcześniejszej interwencji u niego pani Kanclerz A.Merkel i Aleksandra Smolara, prezesa sorosowskiej Fundacji Batorego, można wyrazić obawę, że jest to poparcie Niemiec, bez uzgodnienia z USA.

Jak jest naprawdę, pokaże czas.

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka