158 obserwujących
4165 notek
4293k odsłony
614 odsłon

Konstatacja

Wykop Skomentuj61

Molestowany i gwałcony przez księdza ministrant wygrał w pierwszej instancji proces o odszkodowanie od obu diecezji, do których przenoszono kapłana winnego pedofilii i skazanego za to na siedem lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie dwóch wież w Warszawie, umorzone przez prokuraturę po dziewięciu miesiącach badania, nie będzie kontynuowane. Tak zadecydował sąd, do którego się odwołał Gerald Birgfellner.

Sędziowie olsztyńskiego Sądu Rejonowego na dorocznym zebraniu poparli Pawła Juszczyszyna, bezprawnie ich zdaniem zawieszonego w obowiązkach. Projekt stosownej uchwały został demonstracyjnie podarty przez prezesa rzeczonego sądu. Trzeba tu dodać, że zebrani odrzucili jego roczne sprawozdanie z działalności.

Niezależnie od merytorycznych różnic z wczorajszych doniesień wynika, że nasze sądy nie stoją raczej po niczyjej stronie. Trudno więc chyba mówić o sędziokracji, na którą się uskarżają wyraziciele dobrej zmiany. Trudno też utrzymywać, że ona zdominowała już wymiar sprawiedliwości.

To jednak tylko jednodniowa próbka skutków dobrozmiennej reformy, zmagania bowiem trwają. Aliści solidarność środowiska sędziowskiego prezentuje solidne podstawy. Świadczy o tym właśnie niezależny od wszystkiego tryb orzekania. Arogancja zaś protagonistów dobrozmiennej reformy sądownictwa źle prezentuje ich pewność siebie. 

Nie jest więc jeszcze tak źle, jak by mogło być.


Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo