159 obserwujących
4489 notek
4630k odsłon
899 odsłon

Praworządni

Wykop Skomentuj43

Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa [Słowacki].

Organizacja Wigilii dla większej liczby osób niż pięć jest zakazana. A jak się zjawi na niej piętnaście? To też będzie w porządku, jeśli przyszli na przyjęcie organizowane dla ...trzech. Spontanicznie. I tak bierze w łeb cała namaszczona strategia ochrony świętujących obywateli przed wirusem.

Zresztą nawet gdyby prawo zostało sformułowane zgodnie z publicznie deklarowaną intencją ministra, to i tak przekazanie potem wirusa w kościele, podczas pasterki jest bardziej efektywne. Tam nie zakazuje się wiele. Jeśli nawet, to często zakazów nie przestrzega się zbyt gorliwie.

Poprawki zaś do uchwalonej i podpisanej przez prezydenta ustawy covidowej, która dzieli medyków na pierwszy i drugi sort nie udało się przegłosować tak szybko jak tego chciała dobra zmiana. Zdaniem marszałka Terleckiego powodem był późny termin protestu kobiet pod Sejmem, do którego opozycja, przede wszystkim zaś Senat dostosował czas przygotowanej przez PiS dyskusji.

I mamy tu całą dobrą zmianę w pigułce. Kiepsko operuje językiem polskim, jeszcze gorzej logiką, ale miota namaszczonymi zaklęciami z wydajnością maszyny drukującej banknoty. Patriotycznymi wielce oczywista oczywistość zaklęciami.

No i stale ma jakieś kłopoty. Z winy układu. Czyli rządzi opozycja. Wszak kobiety bez specjalnych utrudnień ze strony policji demonstrowały w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych. Także Rondo Dmowskiego przemianowano wtedy na Rondo Praw Kobiet.

Dobra więc zmiana jest w odwrocie.


Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka