159 obserwujących
4494 notki
4636k odsłon
291 odsłon

Wymiary

Wykop Skomentuj33

Władysław Kosiniak-Kamysz usunął ugrupowanie Pawła Kukiza z Koalicji Polskiej i zaczyna się porozumiewać z Szymonem Hołownią. Jego Ruch by dzięki temu mógł uzyskać parlamentarną reprezentację. Ludowcy zaś, uwolnieni od balastu oburzonych roszczeniowców mogą w ten sposób naprawdę rozszerzyć swoje wpływy na miasta.

PiS natomiast zmierza do odwrócenia złych dla siebie tendencji i dla udobruchania(?) Zbigniewa Ziobry zamierza Mariusza Błaszczaka zamiast Mateusza Morawieckiego usadowić na stanowisku premiera. On nie będzie raził dobrozmieńców swym (za przeproszeniem) miękiszoństwem. O potencjalnym następcy premiera mówiono, że on bez pozwolenia Prezesa nawet grzywki sobie nie poprawi.

Dzieje głupoty w Polsce Aleksandra Bocheńskiego zawierają stwierdzenie, że mądra polityka powinna dążyć do polepszenia swego stanu i pogorszenia pozycji konkurentów. Jeżeli tak, to PSL właśnie próbuje poprawić swoje notowania a PiS… na swój sposób realizuje postulat sprawowania stanowiska premiera przez szefa partii rządzącej. Tyle że 70% Polaków nie chce Prezesa nawet jako wicepremiera.

Mamy tu zatem znakomity przykład dla niewielkiego pola manewru, jakie sobie w wyniku własnej polityki zostawiła dobra zmiana. Odpowiada ono rozmiarom panakukizowej przewidywalności.

Czyli jest zerowe.


Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka