159 obserwujących
4482 notki
4625k odsłon
386 odsłon

Ewolucja

Wykop Skomentuj25

Powoli szczepimy, bo połowa otrzymanych preparatów jest magazynowana. Chodzi o umożliwienie powtórnego podania dawki już raz zaszczepionym osobom, nawet gdyby producent zawiódł. Tak minister wyjaśniał fakt, że jako państwo europejskie osiągamy zaledwie światową średnią liczby zaszczepionych osób. Aliści mają nadzieję, że dynamika(sic!) dostaw będzie wzrastała.

Od początku historii cały obrót gospodarczy opierał się na zaufaniu. Ci, którzy go nie potrafili z siebie wykrzesać, cierpieli biedę, skazani na konsumowanie własnych wytworów. Trzeba ufać kontrahentowi, z którym się weszło w parantelę.

Biedny bo głupi. Na tym to polega. Projekcja bowiem w psychologii zasadza się na przypisywaniu własnych cech innym. Nieufni więc nie są też godni zaufania. Pozostają sami i cierpią.

Władca ma poczucie mocy, kiedy może podwładnym nakazać wykonanie tego, co zamierzył. Jeżeli jest demagogiem, ma niekonwencjonalne wymagania. Te zaś odbiegają od szufladkowego sposobu myślenia urzędników, bowiem albo nie pasują do żadnej przegródki, albo do wielu na raz.

W rewolucjonizowanym więc świecie populistów cała dotychczasowa administracja wraz ze swoimi procedurami jest nieprzydatna. Jej pracownicy zatem muszą albo odejść, albo porzucić skrupuły razem z wiedzą i udawać, że byczo jest.

Sposób zaś myślenia, kształtujący też aktualny u nas typ demagogii zilustrował list grupy katolików do prezydenta i Episkopatu. Napisali tam, że sprzeciwiają się propagowaniu szczepionek, bo ich życie należy do Jezusa Chrystusa. Czyli państwo by powinno stwarzać obywatelom warunki bytowania na sposób uznany za jedynie słuszny przez religię.

Gdyby władze uległy, skutki mogłyby być groźne. Niekompetencja bowiem i strach stanęły do zmagań o zdrowie Polaków. Potężni to przeciwnicy. To przy ich pomocy natura najczęściej eliminowała słabsze zbiorowiska.

Miejmy więc nadzieję, że nie ma ona złych zamiarów w stosunku do nas. Może tylko pragnie nas wzmocnić. Chociaż wiele wskazuje na to, że traci już cierpliwość.


Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo